×
2024. 03 29.

Riccardo nyert a Hungaroringen

2014.07.27 - 17:38

Elképesztő izgalmakat hozott a Forma–1-es világbajnokság magyarországi futama: a vasárnapi versenyen az utolsó körökben élre álló Daniel Ricciardo nyert a mogyoródi Hungaroringen.

A Red Bull Rancing ausztrál Forma–1-es pilótája, Daniel Ricciardo nyerte meg az őrült Magyar Nagydíjat, amely eső után vizes pályán kezdődött, és hatalmas izgalmak között ért véget. Az ausztrál, akárcsak Kanadában, az utolsó körökben állt az élre, ezúttal Fernando Alonsót (spanyol, Ferrari) és Lewis Hamiltont (brit, Mercedes) előzte meg a hajrában. A futamot a boxból kezdő, az első körben a falnak ütköző Hamilton így is le tudta győzni csapattársát, az összetett táblázatban vezető Nico Rosberget, részben annak köszönhetően, hogy a csapat utasítása ellenére nem engedte el maga mellett a németet.

A 25 éves Riccardo idei és egyben pályafutása második sikerét aratta, s ebben a szezonban még mindig ő az egyetlen, aki a Mercedes két pilótáján kívül futamot tudott nyerni. Egyébként az idei szezonban először fordult elő, hogy a dobogó első vagy második fokán nem a Mercedes valamelyik pilótája állt.

A futamon egyébként folyamatosan felülírta a stratégiákat a biztonsági autó beküldése. A safety cart már a 8. körben be kellett küldeni a pályára, amikor a svéd Marcus Ericsson (Caterham) a hármas kanyar után megcsúszott és a gumifalnak csapódott, emiatt pályára küldték a biztonsági autót. A versenybíróság már éppen ki akarta hívni a safety cart, amikor a francia Romain Grosjean (Lotus) is megcsúszott, a gumifalnak vágódott, s autója a pálya közepén állt meg.

A 23. körben Sergio Perez, a Force India mexikói versenyzője a célegyenesre fordulva megcsúszott, keresztbe állt, s orral a boxutca előtti betonfalnak ütközött. A pilóta sérülés nélkül megúszta az esetet, a biztonsági autó azonban ismét feladatot kapott.

A 33. körben Vettel is megpördült a célegyenesben, de nem törte össze az autóját. A safety car maradt a helyén, viszont a német pozíciót vesztett, ugyanis Hamilton elment mellette. A brit pilóta egy elképesztően agresszív és kockázatos előzést bemutatva Jean–EricVergne-en (francia, Toro Rosso) is „áthámozta magát”, ezzel már második volt.

A gumicserék tovább változtattak a sorrendeken, az utolsó öt körben viszont Alonso, Hamilton, Ricciardo volt az élen száguldó hármas sorrendje, közöttük mindössze fél–fél másodperc volt a különbség. Az utolsó körökben nagy csata alakult ki a három pilóta között, ebből pedig az elképesztő manővereket bemutató, nagy kedvvel versenyző Ricciardo került ki győztesen. Az utolsó körben Hamiltonnak még Rosberggel is meg kellett harcolnia, de sikerült maga mögött tartania csapattársát.