×
2024. 04 26.

Rocchi túlzott szigora AEK-előnyt eredményezett

2018.08.23 - 00:43

A MOL Vidi FC a labdarúgó Bajnokok Ligája playoff-körének első mérkőzésén, a budapesti Groupama Arénában 2–1-es vereséget szenvedett a görög AEK Athéntól. A bíró két játékost állított ki.

Vereséget szenvedett a MOL Vidi FC labdarúgócsapata a görög AEK Athénnel szemben, a Bajnokok Ligája playoff-körének első mérkőzésén. Ezzel viszont nehéz helyzetbe került a székesfehérvári alakulat, jövő kedden ugyanis a hellén fővárosban legalább két gólt kell rúgnia, és nyernie kell, hogy felkerüljön az első számú európai kupasorozat főtáblájára.

A Nemzeti Sport munkatársa kiszámolta: 3290-et kellett aludni ahhoz, hogy egy magyar csapat ismét a BL kapuján kopogtasson. „Iszonyúan akarjuk a továbbjutást!" – foglalta össze a lényeget a mérkőzés előtt a Vidi csapatkapitánya, Juhász Roland. Legutóbb ugyanis 2009-ben, a Debreceni VSC-nek sikerült a bravúr, hogy bejusson a BL csoportkörbe.

A mérkőzés úgy indult, ahogyan sokan várták: az első negyedórában egyik fél sem vállalt különösebb kockázatot. Az AEK játékosai nem estek abba a hibába, mint a Ludogorec és a Malmö futballistái, és egy másodpercig sem becsülték le a magyar bajnokot. A Vidi semmivel sem volt rosszabb riválisánál, sőt a veszélyesebb akciókat inkább a házigazda vezette.

A 23. perc viszont teljesen megváltoztatta a mérkőzés menetét: Huszti Szabolcs szabálytalankodott Taszosz Bakaszetasszal szemben, az „áldozat” nyomban egy görög dráma főszereplőjévé lépett elő, az olasz játékvezető, Gianluca Rocchi pedig olyannyira díjazta az „alakítást”, hogy piros lapot mutatott fel a magyar játékosnak. Az ítélettel természetesen lehetett vitatkozni, csak nem volt érdemes, hiszen visszacsinálni nem lehetett. Az viszont tény, hogy Rocchi nem kezdő sípmester, bizonyára nem az első hasonló szabálytalanság, amit pályafutása során láthatott, így okkal gondolhatjuk mi is: túlzott szigora nem tett jót a játék menetének (ráadásul a visszajátszásokból az is kiderült, hogy Huszti nem is érte Bakaszetasz lábát, a bíró pedig nagyon közel volt az esethez).

„A gyerek a labda fölé rúgott, én a belsőmet akartam tenni a labdára. Ezerből ezerszer így megyek bele egy párharcba, ezután is így fogok. Nem tudok mit mondani, sajnálom, hogy piros lap lett a vége. Nem tudom, mit látott taposó mozdulatnak, mert, ha valaki ebbe megy bele, annak van látszata. Egyből piros lapot kaptam, ezért hosszabb eltiltást kaphatok, de remélem előtte elemezni fogják a videót” — mondta a Nemzeti Sportnak a mérkőzés után Huszti.

A görögök természetesen kaptak az alkalmon, emberelőnyben letámadták a Vidit, és tíz perccel később a vezetést is megszerezték: a korábban még mentőért kiáltó Bakaszetasz lövését hárította Kovácsik Ádám, ám a kipattanóra ellenfél, Viktor Klonaridis ért oda leghamarabb (0–1).

A „kettős csapás” sem roppantotta meg a Vidit, sőt, Fiola Attila előtt hatalmas lehetőség nyílt az egyenlítésre, csakhogy a szabadon érkező védő középre fejelt, Vaszilisz Barkasz ölébe.

A folytatás sem alakult jobban a magyar csapatnak, hiszen az „áldozat” Bakaszetaszból máris hős lett: a 49. percben kettőre növelte csapata előnyét (0–2). Hős, csak négy percre: a görög játékos ugyanis az 53. percben ismét reflektorfénybe került, amikor ugyanúgy szabálytalankodott Loic Negóval, ahogy Huszti Szabolcs vele szemben – a bíró már nyúlt is a piros után. Az olasz játékvezető legalább következetes volt…

„Szerintem kompenzálás volt a görög kiállítás. Az a szabálytalanság sem volt piros lap. Mindenki hibázhat, játékos és bíró is egyaránt. De van egy megfelelő szerv, amely esetleg ezt fölülbírálhatná” — válaszolta az ezzel kapcsolatos kérdésre Huszti.

Így létszámban ismét egyenlő ellenfele volt a Vidi az AEK-nek, ami a játék képén is megmutatkozott, a magyar bajnok pedig szépíteni is tudott: Kovács István indítását Danko Lazovics váltotta gólra, s ennyi elég is volt ahhoz, hogy visszajöjjön a meccsbe a Vidi (1–2). Mindent egy lapra tett fel a Vidi, elképesztő elszántsággal rohamozott, de ezúttal a görögök oldalán állt Fortuna istennő, és ha nehezen is, de megőrizték előnyüket, így kedvező helyzetből várhatják a jövő keddi visszavágót. Mindazonáltal a példásan küzdő piros-kékeknek is van miben reménykedniük: ha úgy futballoznak Athénban, ahogy a pesti mérkőzés utolsó fél órájában, akkor…

„Nagyon szoros meccs volt, sőt egyenlő létszámban még nyertünk is… Persze csak egyben lehet számolni a mérkőzést, a kiállítás pedig döntő volt. Athénban is próbáljuk a maximumot kihozni magunkból. Sosem adjuk fel, mindig hiszünk a győzelemben, erről szól a futball” — összegzett a találkozó utáni sajtótájékoztatón Marko Nikolics, a Vidi vezetőedzője, aki Huszti Szabolcs kiállításáról nem nyilvánított véleményt.

„A mérkőzés vége nagyon nehézzé vált. Jól indult a meccs, ám meg kellett izzadnunk, hogy megtartsuk a vezetésünket — értékelt Marinosz Uzunidisz, az AEK vezetőedzője. — A kiállításunkig jól játszottunk, utána viszont idegessé váltunk, különösen a kapott gólt követően, de szerencsére sikerült nyerni. Még nem jutottunk tovább. A továbbjutáshoz a hazai meccsen még koncentráltabb futballra lesz szükség.”