×
2024. 04 27.

Román döntetlen, magyar vereség az első Nemzetek Ligája meccsen

2018.09.09 - 04:42

Nem sikerült győznie Románia labdarúgó-válogatottjának Montenegró ellen a Nemzetek ligája D-divízió 4. csoportjának nyitókörén.

Cosmin Contra szövetségi kapitány legénysége hiába játszott hazai pályán péntek este, mivel a ploiești-i Ilie Oană Stadion lelátói üresek kellett maradjanak az európai szövetség (UEFA) tiltása miatt. Így az a „plusz” is hiányzott a trikolóroknak, amit a szurkolók buzdítása adhat egy hazai meccsen. Pedig Contra legényei mezőnyfölényben játszottak, többet veszélyeztették az ellenfél kapuját, viszont a befejezésnél pontatlanok voltak. Gyakorlatilag körbelőtték a montenegrói kaput, Danijel Petkovicsnak csak kétszer kellett közbeavatkoznia, hogy a labda ne kerüljön a hálóba. Még azt sem lehet a szlávokra mondani, hogy tördelték volna a játékot, hiszen kétszer kevesebbet szabálytalankodtak, mint vendéglátóik, sőt, az első tíz perc végén talán még a vezetést is megszerezhették volna, amennyiben a szlovák játékvezető, Ivan Kruzliak nem nézte volna el Cristian Săpunaru késői belépését Aleksandar Boljevicsal szemben. A szabálytalanságért nem járt 11-es, az eredmény pedig maradt változatlanul 0–0. És ez az eredmény a mérkőzés lefújása után is ugyanígy mutatott. Ráadásul a 77. perctől emberelőnyben játszottak a románok, miután a bíró két sárga után piros lappal kiállította Stefan Mugosát.

A csalódást okozó eredményen túl a román csapat Vlad Chiricheș nélkül maradt. A hátvéd – aki ebben az idényben egyetlen meccset sem játszott a Napoliban – a 31. percben bicegve hagyta el a pályát, Contrának pedig az első cserelehetőségét el kellett használja. Kiderült, keresztszalag-szakadást szenvedett, és vélhetően műtét vár a rutinos játékosra. Belgrádba már el sem utazott a játékos, ahol a román válogatott hétfőn a második forduló mérkőzését játssza a 4. csoportba. A hétfői házigazda, Szerbia győzelemmel kezdett, azonban Mladen Krstajic szövetségi kapitány legénysége csak egy 11-es góllal tudott nyerni Litvániában (igaz, a büntetőt értékesítő Dusan Tadic a 83. percben kihagyott egy újabb 11-est). Vélhetően a szerb szurkolók többre számítottak, ezért a délnyugati szomszédjaink vélhetően ma bizonyítani akarják erejüket odahaza.

Az FK Partizan Stadionban rendezett mérkőzés 21.45 órakor kezdődik, és a Pro Tv élőben közvetíti az összecsapást.

Kudarc

A magyar csapatnak még a pontszerzés sem sikerült a C-divízió 2. csoportjának első mérkőzésén. A finnek elleni párharcok múltját tekintve Marco Rossi szövetségi kapitány legényei okkal bízhattak a pontszerzésben, hiszen az északiak legutóbb negyven évvel ezelőtt verték a magyarokat tétmeccsen. Ezt a sorozatot szombaton megszakították, és erről erről Teemu Pukki gondoskodott. A Schalke és a Celtic egykori csatára a 7. percben indult meg a jobb oldalon, lefutotta Kádár Tamást, belépett a magyar védő elé és hét méterről a kivetődő Gulácsi Péter mellett könnyedén gurított jobb sarokba (1–0).

A bekapott gól érezhetően megfogta a magyar csapatot, a házigazdák könnyedén növelhették volna előnyüket. Az első magyar lehetőségre szűk húsz percet kellett várni, igaz, a beadás veszélyesebb volt, mint Szalai Ádám fejese. Innentől a szünetig a magyar válogatott irányított és birtokolta többet a labdát, de igazi nagy helyzetet nem alakított ki.

A második félidő finn lehetőséggel indult, majd az 56. percben Szalai ziccert rontott, az újdonsült csapatkapitány közeli lövését Hradecky védte bravúrral. A 66. percben kis híján eldőlt a mérkőzés, Toivio gyönyörű szabadrúgása a a felső lécen pattant le. Tíz perccel a vége előtt újabb meccslabda maradt ki, Pukki közeli pörgetése is a kapufán csattant.

A hajrában mezőnyfölényben volt a magyar válogatott, de nem tudott egyenlíteni, így a Rossi-korszak sem indult kedvezően. A magyar válogatott kispadján legutóbb tíz évvel ezelőtt tudott győzelemmel debütálni az aktuális szövetségi kapitány, akkor a holland Erwin Koeman irányításával a görögök ellen nyert a nemzeti csapat.

A magyarok kedden a görögök ellen folytatják szereplésüket a sorozatban, a Groupama Arénában 21.45 órakor kezdődő összecsapást zárt kapuk mögött rendezik az UEFA büntetése nyomán, amelyet még a románok elleni 2015-ös Európa-bajnoki selejtezőn történtek miatt szabott ki.

Nemzetek Ligája, C osztály, 1. forduló

2. csoport: Finnország – Magyarország 1–0 (Pukki 7. perc), Észtország – Görögország 0–1 (Kostas Fortounis 14. perc).

4. csoport: Románia – Montenegró 0–0 (kiállítva: Stefan Mugosa, 77. perc – Montenegró), Litvánia – Szerbia 0–1 (Dusan Tadic. 38. perc – 11-esből).