kevés felhő
Szatmárnémeti

Roni Kecskés a legerősebb

2019.05.28 - 07:25

Hét vasgyúró feszült egymásnak a vasárnap délutáni erősember-versenyen a szatmárnémeti városnapokon, egy szerb bizonyult a legerősebbnek.

Tizenkilencedszer volt erősember-verseny a szatmárnémeti városnapokon, és mint eddig mindig, most is sokan voltak kíváncsiak a fesztiváli rendezvények közötti egyedi sportprogramra. Magyar, szlovák, szerb és cseh erős emberek jelentkeztek a versenyre, román pályázó a címre ez alkalommal nem volt, egy szlovák és egy magyar bíró vigyázta a szabályok betartását.

Az első próba a kamionhúzás volt, egy 8,5 tonnás teherautót kellett kötélen elhúzniuk a versenyzőknek a húsz méterre lévő célvonalig. Az nyerte ezt a próbát, aki a leghamarabb tudta ezt megcsinálni. Második megmérettetésként 350 kilót kellett a hátukon húsz méterre elvinniük, itt szintén az idő volt a döntő. A harmadik próba a betongolyó-emelés volt, a versenyzőknek 110 és 160 kiló közötti, betonból öntött golyókat kellett egy 1,2 méter magas állványra felrakniuk minél rövidebb idő alatt. A negyedik próbát az nyerte, aki a legtöbbször bírta kiemelni a vaskeretre tett Dacia Logan hátsó részét, az ötödiket pedig az, aki a leghosszabb ideig bírta maga előtt tartani a Thor pörölyének nevezett, tizenkét kilós kalapácsot kinyújtott karokkal.

Az órákon át tartó erőpróba és az eredmények összesítése után Roni Kecskés (Szerbia) léphetett a dobogó legfelső fokára, Juhász Péter (Magyarország) lett a második legerősebb, Endrei Zsolt (Magyarország) pedig a harmadik legerősebb ember a szatmárnémeti városnapokon.