2024. 04 19.
6 °C

Röplabda: kiestek a lányok

2016.02.21 - 15:36

Hiába számított a párharc esélyesének, a Szatmárnémeti VSK női röplabdacsapat elvesztette mindkét csatát a Nagyváradi CSU együttesével szemben, így a bajnokság ötödik helyén zárnak.

Nem jutott be a másodosztályos bajnokság Nyugati csoportjának legjobb négy csapata közé a Szatmárnémeti VSK női röplabda együttese, mivel az elmúlt hétvégén elvesztette Nagyváradon a rájátszás második mérkőzését is.

A hazai 3–2-es vereség után nehéz feladat várt a lányokra a bihari mérkőzésen, és bár a harmadik szettet behúzták, az ellenfél szoros menetben megnyerte a negyedik felvonást és ezzel az egész mérkőzést. A két nyert meccsig tartó párharcot így, kisebb meglepetést okozva, a nagyváradiak nyerték meg és jutottak a legjobb négy közé, a VSK pedig az 5. helyre lesz sorolva a táblázatban.

A váradiak egyébként a bajnokság alapszakaszában 3–0-ra nyertek Szatmáron, majd 3–2-re kaptak ki a visszavágón, a tabellán pedig az 5. helyről várták a rájátszást, míg a VSK a negyedik volt. Mindezek ellenére Ovidiu Groza edző nem szomorkodik, szerinte a lányok tisztesen helyt álltak ebben a bajnoki idényben.

„Én elégedett vagyok a lányok teljesítményével, hiszen az egyetlen célunk az volt, hogy újraépítsük a csapatot. Ezzel véget ért számunkra az idény, de az edzéseket folytatjuk és figyeljük, hogy mi vár ránk a következő szezonban” — értékelt Ovidiu Groza edző.

Női röplabda, A2-osztály, Nyugati csoport, rájátszás, a legjobb négy közé jutásért, 2. mérkőzés

Nagyváradi CSU – Szatmárnémeti VSK 3–1 (25:16, 25:17, 26:28, 25:23). Összetettben: 2–0.