2024. 04 23.
Béla

Röplabda: nem sikerült győzni Marosvásárhelyen

2015.10.11 - 13:15

3–1-es vereséggel kezdte a 2015–2016-os másodosztályos idényt a Szatmárnémeti VSK női röplabdacsapata.

Ovidiu Groza edző tanítványai a Marosvásárhelyi CSU Medicina CNUE együttes otthonában léptek pályára szombaton az A2-osztály idénynyitó fordulójában, és a remek meccskezdés ellenére nem sikerült a győzelmet is begyűjteni. A 25:16-os nyitás után a hazai alakulat ugyanis jobban koncentrált a döntő pillanatokban, és bár a VSK szatmári lányai szorosan tartották magukat a szettek végéig, újabb menetet nem sikerült nyerni. 25:23, 26:24 és 26:24 volt a következő három szett eredménye, és mindegyiket a marosvásárhelyiek nyerték.

Groza csapata október 17-én javíthat hazai pályán, a 2. forduló mérkőzésén ugyanis a Nagyváradi CSU-t fogadják majd a Both Katalin Sportteremben.

Női röplabda, A2-osztály, Nyugati Csoport, 1. forduló: Marosvásárhelyi CSU Medicina CNUE – Szatmárnémeti VSK 3–1 (16:25, 25:23, 26:24, 26:24). VSK: Angelica Podină, Ádámcsik Daiana, Raluca Rovas, Pop Nikoletta, Daiana Tocaci, Ács Natália, Andreea Maxim, Maricarmen Manolache, Adelina Manolache.

Ebben a csoportban szerepelnek még a következő csapatok: Nagybányai CSS 2 CNE, Nagyváradi CSU, Brassói CSU Bravol, Temesvári CSU Politehnica, Temesvári ACS Agroland.