2024. 05 02.
Zsigmond

Röplabda: Tisztes helytállás a Târgoviştéval szemben

2015.01.24 - 22:31

Jól játszott a VSK női röplabdacsapata a CSM Târgovişte elleni bajnoki első és harmadik szettjében, de ez kevés volt a győzelemhez.

Nem adta könnyen magát a Szatmárnémeti VSK női röplabdacsapata a bajnoki címre esélyes CSM Târgovişte elleni bajnoki mérkőzésen, a dâmboviţai együttes ugyanis megizzadt azért, hogy 3–0-s győzelemmel térjen haza a Both Katalin Sportteremből. Az is igaz, hogy Adrian Pricop edző tanítványai csak az első és a harmadik szettben dolgoztatta meg az ellenfelét. Az első felvonásban majdnem végig sakkban tartotta a szatmári alakulat Dragan Nesic edző csapatát: Vaida Beáta bombaerős leütése, majd egy remek blokkolás után még az elején is vezetett a VSK (5:4), majd 13:13-ig fej–fej mellett haladtak. Azonban egy hibás bírói ítélet mintha elvágta volna a szatmári lendületet, így a CSM négy pontra elhúzott (14:18). A VSK 17:23-nál sem adta fel a küzdelmet és felzárkózott ugyan 21-re, de az ellenfél megtalálta a szettlabdát, így hozták az első felvonást (0–1). A második szett felejtős kell legyen a VSK-nak, ugyanis az ellenfél leiskolázta a szatmáriakat, ráadásul 8:17-es állásnál Ivana Zburova sérülten bicegett le a pályáról. A szlovák lány visszatért a harmadik szettre és a VSK ismét szárnyra kapott: majdnem végig vezetett a Pricop–csapata, azonban szettlabdát rontottak a lányok 24:23-nál. A rutinos ellenfél átvette a vezetést végül 26:28-ra hozta a döntő menetet is, és 3–0-s sikerrel utazhattak haza.

A szatmári lányok szombaton Marosvásárhelyen játszanak a CSU Medicina együttes ellen. A két együttes „szomszéd” a táblázatban, de nyolc pont választja el egymást, a Maros–partiak állnak jobban.

KATTINTSON IDE ÉS NÉZZE MEG A MÉRKŐZÉSEN KÉSZÜLT FÉNYKÉPEKET!