×
2024. 04 20.

Röplabdaleckét kaptak a szatmári lányok

2014.10.26 - 05:57

Kihasználták a Szatmárnémeti VSK női röplabdacsapatának a játékosai az ellenfél gyenge kezdését, azonban amint magasabb sebességre kapcsoltak a vásárhelyeik, a szatmári játék szétesett.

Csak az első két szettben volt méltó ellenfele a Szatmárnémeti VSK női röplabdacsapata a Marosvásárhelyi CSU Medicinának a szombati bajnoki mérkőzésen, utána leiskolázták a Maros–partiak Adrian Pricop edző tanítványait.

A 3. forduló szombati találkozója remekül kezdődött a házigazda szatmári lányoknak. Vaida Beáta három pontjával indított a VSK és mire feleszmélt a vásárhelyi csapat, Pricop tanítványai már hattal vezettek (8–3). Legtöbb két pontra sikerült megközelítsék a VSK-t (16–14), de nem találták az ellenszert a vendéglátók jó játékára. Be is húzták a szatmáriak az első szettet (25–19), amely felébresztette Bogdan Paul és Ciprian Dănescu edzők tanítványait. A VSK is tartotta magát, így egyik együttes sem tudott megnyugtató előnyt szerezni. Ivana Zburova három egymás utáni ásza után (14–10) már a közönség is elhitte, hogy a kedvenceik a második szettet is megnyerhetik. Azonban a Medicina játékosait „nem abból a fából faragták”, akik itt feladták volna a küzdelmet, és visszahozták meccset. A feszültség is egyre nőtt, amit nehezen viselt Bogdan Paul. A zilahi bírópáros, Marius Lazăr és Dan Mardare megelégelték a szakvezető állandó szövegelést és piros lappal büntették őt, amely plusz pontot eredményezett a VSK-nak (21–19). Ennyi kellett a Medicina játékosainak, mivel ezután magasabb sebességi fokozatba kapcsoltak. Fordítottak és 21–25-re hozták a második szettet, a folytatásban pedig taroltak. Pricop csapata nem bírta a vendégek nyomását. Egyszerűen szétesett a VSK játéka, elemi hibákat követtek el, nem találták egymást a pályán, rengeteg volt a helyezkedési hiba, amit a rutinos ellenfél azonnal büntetett. A szatmári pontokat is többnyire az váráshelyeik hibáiból jöttek. A folytatásban kevesebb mint háromnegyed óra elég volt a Medicinának, hogy lezárja a mérkőzést. A negyedik szettben még adott életjelet magáról a VSK, amikor 1–5-ről feljöttek 7–9-re. Lényegében a vendégek adtak alább a lendületből, de amint ismét rákapcsoltak, a szatmári lányok nem találták a labdát. 14–25-re és 16–25-re nyerték az utolsó két szettet a vásárhelyiek, ezzel a VSK-nak megszűnt a hazai veretlenségi sorozata.

A 4. forduló mérkőzését idegenben játssza a szatmári együttes, a Kolozsvári CSU vendége lesz szombaton.

Női röplabda, A-osztály, 3. forduló

Szatmárnémeti VSK - Marosvásárhelyi CSU Medicina 1-3 (25:19, 21:25, 14:25, 16:25).

VSK: Matei Adriana, Natalia Preda, Daniela Dobre, Allyson McCardy, Alexandra Mișca, Denisa Mocar, Vaida Beáta, Ivana Zburova, Ádámcsik Daiana, Angelica Podină, Molnár Alexandra, Viktorja Djedkova. Edző: Adrian Pricop

CSU Medicina: Florentina Ivanciu, Dana Lupescu, Andreea Petra, Sonia Teianu, Roxana Iancu, Ioana Tomic, Carmen Mateaş, Alexandra Pintea, Julija Popova, Naiara Felix, Andreea Ispas, Loredana Dobricioiu. Edzők: Bogdan Paul, Ciprian Dănescu.