1EUR = 4.97 RON
1USD = 4.61 RON

Rosberg nyert, de Hamilton maradt az esélyes a vb–címre

2014.11.09 - 22:43

A Forma–1-es világbajnokság 2014-es idényének utolsó előtti, brazíliai futamán a Mercedes német pilótája, Nico Rosberg diadalmaskodott megelőzve csapattársát, a brit Lewis Hamiltont.

A különbség a két pilóta között 17 pontra csökkent a dupla pontos szezonzáró előtt, azaz Abu Dhabiban is elég Hamiltonnak a 2. hely csapattársa mögött a vb-címért.

A dobogóra rajtuk kívül a hazai pályán versenyző Williams–pilóta, Felipe Massa állhatott még fel.

„Az egész hétvégével nagyon elégedett vagyok – mondta Rosberg a versenyt követően. Sikerült kontrollálnom az előnyömet Lewishoz képest. Nagyon szerencsés voltam egész hétvégén, az autó mindvégig fantasztikusan teljesített. Nagyon kiegyensúlyozott volt, öröm volt vezetni. Tanultam az Austinban történtekből, szóval sikerült fejlődnöm” – tette hozzá a német versenyző, aki idei ötödik, Forma–1-es pályafutása nyolcadik futamgyőzelmét aratta. Rosberg egyébként a hazai, július 20–i Német Nagydíj óta első futamgyőzelmét aratta.

Hamilton a futam során egyszer kicsúszott a pályáról. Szerinte ekkor veszítette el végleg az interlagosi győzelmet. „A verseny azon szakaszában sokkal gyorsabb voltam, és abban a körben 1 másodperccel gyorsabb voltam, miután Nico kiállt a boxba. Az én hibám volt, nem másé.”

Az idényzárót két hét múlva, november 23-án tartják.

Brazil Nagydíj: 1. Nico Rosberg (német, Mercedes), 2. Lewis Hamilton (brit, Mercedes), 3. Felipe Massa (brazil, Williams), 4. Jenson Button (brit, McLaren), 5. Sebastian Vettel (német, Red Bull Racing), 6. Fernando Alonso (spanyol, Scuderia Ferrari), 7. Kimi Räikkönen (finn, Scuderia Ferrari), 8. Nico Hülkenberg (német, Force India), 9. Kevin Magnussen (dán, McLaren), 10. Valtteri Bottas (finn, Williams).

A vb állása, pilóták: 1. Hamilton 334 pont, 2. Rosberg 317, 3. Daniel Ricciardo (ausztrál, Red Bull Racing) 214, 4. Vettel 159, 5. Alonso 157, 6. Bottas 156, 7. Button 106, 8. Massa 98, 9. Hülkenberg 80, 10. Magnussen 55, 11. Räikkönen 53, 12. Sergio Pérez (mexikói, Force India) 47, 13. Jean–Éric Vergne (francia, Scuderia Toro Rosso) 22, 14. Romain Grosjean (francia, Lotus) 8, 15. Danyiil Kvjat (orosz, Scuderia Toro Rosso) 8, 16. Pastor Maldonado (venezuelai, Lotus) 2, 16. Jules Bianchi (francia, Marussia) 2.

Csapatok: 1. Mercedes 651 pont, 2. Red Bull Racing 373, 3. Williams 254, 4. Scuderia Ferrari 210, 5. McLaren 161, 6. Force India 127, 7. Scuderia Toro Rosso 30, 8. Lotus 10, 9. Marussia 2.