2 °C
kevés felhő

Rossz kezdet után könnyed siker

2013.04.15 - 10:31

Nehezen indult be a Szatmárnémeti VSK férfi kézilabdacsapatának szekere a Craiova elleni bajnoki meccsen, végül 8 ponttal nyertünk.

Az Universitatea Craiova együttesét fogadta szombaton a Szatmárnémeti VSK férfi kézilabdacsapata az A-osztályos országos kézilabda-bajnokság B csoportjának 17. fordulójában.

A találkozót gyengén kezdték a hazaiak, támadásaik rendre elakadtak és védekezésben is nagyon halvány teljesítményt nyújtottak. Így a 20. perc körül már öt pontos volt a vendégelőny (6-11). A hátralévő tíz percben viszont összekapták magukat a fiúk és sikerül kiegyenlíteniük, sőt a félidő lefújásának pillanatában 15-14 volt az előnyük.

A második játékrészben a VSK tovább folytatta az első félidő hajrájában mutatott játékot, a vendégcsapat pedig halmozta a hibákat. A szatmári csapat tehát fokozatosan növelte az előnyét, végül pedig 34-26-ra verték a craiovai alakulatot.

A VSK egy hónapos szünet előtt áll, hiszen következő ellenfele, a Besztercei Gloria visszalépett a bajnokságból (ezt a mérkőzést 10–0-ra nyeri a szatmári csapat), majd május közepén a Fogarasi VSK látogat Szatmárnémetibe.

Eredmény

Szatmárnémeti VSK – Universitatea Craiova 34-26 (15-14)

A szatmári gólszerzők: Morar 10, Chira 8, Rogoz 5, Mateş 5, Albu 3, Jurj 2, Leordean 1. Játszottak még: Cioroiu, Pogyină, Mureşan, Varga, Ciaca.