enyhe eső
1USD = 4.66 RON

Rui Pedro kiejtette a portugál Bragát

2012.11.21 - 15:05

Hiába uralta többet a labdát Kolozsváron a vendég Sporting Braga, a veszélyesebben és eredményesebben játszó házigazda CFR labdarúgó–együttese nyert kedd este a Bajnokok Ligája H csoportjának 5. fordulójában, így Paulo Sérgio edző legénysége, vagyis a román bajnokcsapat nyert, és biztosította helyét valamely európai kupasorozat tavaszi folytatásában.

Rui Pedro negyedóra után már két gólnál járt, és bár Alan gyorsan szépített, Rui Pedro a 33. percben megszerezte harmadik gólját is. Ezzel ő lett a második portugál játékos, aki triplázni tudott a BL–ben, az első Cristiano Ronaldo volt, aki az Ajax ellen, szintén ebben az idényben szerzett három gólt. 3–1-es előnnyel vonult szünetre a CFR, ráadásul Douglaót a vendégektől kiállították az első félidő hajrájában.

A Braga a fordulás után tíz emberrel is megpróbált csodát tenni, de csak egy érvénytelenített gólig jutott, míg a kolozsváriak közül a portugál Camora három perc alatt kétszer is a kapufát találta el. Az eredmény már nem változott, az utolsó forduló előtt így a Kolozsvár és a Galatasaray is 7–7 ponttal áll. Az egymás elleni eredményeik a török csapatnak kedveznek, az utolsó fordulóban a CFR Manchesterbe, a Galata Bragába látogat. A portugál csapat biztosan a csoport utolsó helyén végez.

A CFR egyébként az első román együttes, amely a csoportkörben kétszer vett meg egy csapatot, ugyanakkor először történik meg a Gépész-utcai alakulat történelmében, hogy kvalifikálta magát az európai „tavaszi idénybe”. Másodikként a BL nyolcaddöntőjében kapnak helyet a „vasutasok” (ehhez győzni kell az MU otthonába, közben a Galata maximum egy pontot szerezhet Portugáliában), a harmadik pozícióból pedig az Európa Ligában folytathatja szereplését a csapat.

Ha már rekordokról esett szó, említésre méltó Messi teljesítménye, aki idén megdöntheti Gerd Müller 85 éve tartó csúcsát. Az argentin sztár az idei mérkőzésein (az FC Barcelona és a nemzeti együttes mezében) összesen 80 gólt rúgott, öttel kevesebbet, mint a német „gólgyáros”. A Barca játékosa kedd este is betalált, két gólt szerzett a Szpartak Moszkva otthonában 0–3-ra megnyert meccsen.

Bajnokok Ligája, 5. forduló

E csoport

Juventus – Chelse 3–0 (Quagliarella 38. perc, Vidal 61., Giovinco 90.), Nordsjaelland – Sahtar Donyeck 2–5 (Nordstrand 24., Lorentzen 30., illetve Luiz Adriano 26., 53., 81., Willian 44., 50.).

1. Sahtar 5 3 1 1 12–7 10

2. Juventus 5 2 3 0 11–4 9

3. Chelsea 5 2 1 2 10–9 7

4. Nordsj. 5 0 1 4 3–16 1

F csoport

Valencia – Bayern München 1–1 (Feguli 76. perc, illetve Th. Müller 82.; kiállítva: Barragán 34. perc – Valencia), BATE Boriszov – Lille OSC 0–2 (Sidibé 14., Bruno 31.; kiállítva: Sidibé 74. – Lille).

1. Bayern 5 3 1 1 11–6 10

2. Valencia 5 3 1 1 11–5 10

3. BATE 5 2 0 3 8–11 6

4. Lille 5 1 0 4 4–12 3

G csoport

Szpartak Moszkva – FC Barcelona 0–3 (D. Alves 16. perc, Messi 27., 39.), Benfica – Celtic 2–1

(John 7., Garay 71., illetve Szamarasz 32.).

1. Barcelona 5 4 0 1 11–5 12

2. Benfica 5 2 1 2 5–5 7

3. Celtic 5 2 1 2 7–7 7

4. Szpartak 5 1 0 4 6–12 3

H csoport

Galatasaray – Manchester United 1–0 (Burak Yilmaz 54. perc), Kolozsvári CFR – Sporting Braga 3–1 (Rui Pedro 7., 15., 33., ill. Alan 17.; kiállítva: Douglao 45+1. perc – Braga).

1. Manchester 5 4 0 1 9–5 12

2. Galatasaray 5 2 1 2 5–5 7

3. CFR 5 2 1 2 8–7 7

4. Braga 5 1 0 4 6–11 3