2024. 04 26.
4 °C

Rus gólpasszal járult hozzá a győzelemhez

2018.10.13 - 02:26

A szatmári Rus Adriánnal a pályán Románia 21 éven aluliak labdarúgó-válogatottja 2–0-ra győzött Kolozsváron 12 588 néző előtt Wales korosztályos nemzeti együttese ellen, így már csak egyetlen pont választja el a legénységet, hogy több évtized várakozás után Európa-bajnokságon szerepelhessen.

Ilyen magas nézőszámot egyébként még soha nem jegyeztek a román ifjúsági válogatott mérkőzésén, így a kolozsvári találkozó bekerül majd a honi futball történelmébe is.

Mirel Rădoi szövetségi kapitány legényei mezőnyfölényben játszottak, és néhány helyzetet is kidolgozott az első félidőben. Többek között a Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK-nál játszó szatmári hátvéd előtt is adódott egy nagy lehetőség a 42. percben, amikor Ianis Hagi beadását fejelte kevéssel fölé. Az 55. percben pedig a vezető találathoz járult hozzá: Florin Coman beadását továbbította Dennis Man elé, a FCSB játékosa pedig közelről nem hibázott (1–0).

George Puşcaş döntötte el a meccset négy perccel azután, hogy beállt Coman helyére: jobb oldalon futott be a 16-oson belülre, és közelről kilőtte Owen Evans kapujának rövid sarkát (2–0).

Kedden Ploieşti-en Liechtenstein lesz az ellenfél az utolsó csoportmeccsen. Romániának egyetlen pont is elég az eddig nyeretlen törpeállam együttese ellen, és Rădoi legényei csoportelsőként jutnak ki a 2019-es olasz-san marinó-i közös rendezésű Eb-re.

A csoport jelenlegi állása: 1. Románia 21 pont/9 mérkőzés (veretlen), 2. Portugália 19/9, 3. Bosznia-Hercegovina 18/9, Svájc 10/9, Wales 10/9, Liechtenstein 0/9.