12 °C
szórványos felhőzet

Sakkban tartotta Konstanca a VSK-t

2019.02.06 - 19:32

Dízel-üzemmódban kezdett a Szatmárnémeti VSK női kosárlabdacsapata a Fekete-tengerparton: a Phoenix Știința Konstanca elleni szerdai bajnokin több mint 20 percre volt szüksége Maikel Lopez vezetőedző csapatának, hogy bemelegedjen és ráhangolódjon a meccsre.

Addig sakkban tartotta a VSK-t a házigazda együttes, amely az 5. perctől átvette a vezetést (6–4) és ki sem engedte az irányítást a 23. percig. Sőt a 14. percben hattal is vezettek Predrag Stanojcic edző tanítványai (19-13), és a szünetig megőriztek maguknak öt pont előnyt (27–22). A szatmári védelem átjáró ház volt, a lepattanók többnyire konstancai kézbe landoltak, a támadásokat pedig pontatlan dobásokkal zárták. A VSK játékában nyoma sem volt annak a lendületnek és nyerni akarásnak, mint amit szombaton, a sepsiszentgyörgyiek ellen bajnokin láthattunk.

A pihenő jót tett a szatmári csapatnak, Maikel Lopeznek pedig sikerült a helyére rakni a dolgokat. Dlesha L’loyd végre ponttal zárt egy támadást, Andra Mandache is pontosan dobott, majd következett Brittany Denson öt pontja, amivel sikerült fordítani (29–31) a 24. percben. Ecaterina Armanu triplája egyszer még vezetéshez jutatta a konstancaiakat (32–31), de L’loyd, Oláh Andrea és Mandache a következő két percben ötöt tett a két csapat közé (34–39). Innen folyamatosan nőtt a VSK-fór, az utolsó pihenőig nyolcra (42–50), a végére pedig tizennyolcra (52–70).

Ez a győzelem elsősorban Oláh Andi (képünkön) remek teljesítményének tudható be: százszázalékos pontosággal dobott közelről (3 dobásból 6 pont), és a távoli kísérletek (6 dobás) fele be is talált (9 pont). A 15 pont mellett 5 gólpassz is adott, ezzel a VSK legjobbja volt.

Ezzel a győzelemmel a VSK átvette a Piros csoport vezetését a szünetelő Sepsi-SIC-től. A bajnokság szünetel, hiszen a 3x3-as sorozatban rendeznek Román Kupa-tornákat, az ezt követő hétvégén pedig idehaza játszik a VSK, akkor a CSM Târgoviștét fogadja.

Női kosárlabda Nemzeti Liga, Piros csoport, 8. forduló

Phoenix Știința Konstanca – Szatmárnémeti VSK 52–70 (12:10, 15:12, 15:28, 10:20).

Phoenix (pontok száma/lepattanók/gólpasszok): Cutaș (2/9/4), E. Armanu (7/4/1), Erak (9/13/2), Douglas (5/5/3), Jovanovic (18/4/1), T. Armanu (11/0/2). Vezetőedző: Predrag Stanojcic.

VSK (pontok száma/lepattanók/gólpasszok): Kádár (2/0/0), Mandache (12/3/4), Denson (14/7/4), Amukamara (5/4/4), L’loyd (12/4/6), Oláh (15/2/5), Huțanu (2/1/0), Pop (2/1/0), Uiuiu (0/1/0), Baltic (6/6/0). Vezetőedző: Maikel Lopez.

Szöveg: Pesek Attila

Fotó: Dan Bale