Béla
szitálás

Selymes elégedetlen az ifikkel

2017.07.08 - 22:39

Tizenkilenc játékos lépett pályára a Szatmárnémeti FC Olimpia labdarúgócsapatának első nyári felkészülési mérkőzésén, és 1–1-es döntetlent játszottak a negyedosztályos hétfaluiak ellen.

Negyedosztályos csapattal ikszelt első nyári felkészülés mérkőzésén a Szatmárnémeti FC Olimpia labdarúgócsapata: a brassópojánai edzőtáborban rendezett szombat délutáni találkozón Selymes Tibor vezetőedző legénysége 1–1-et játszott a Hétfalui Preciziával.

A találkozó után a másodosztályos alakulat szakvezetője azt mondta, az eredmény másodlagos volt, viszont bosszantónak mondta, hogy egy amatőr csapattal szemben néhányan félősen játszottak. Elsősorban az ifikre fakadt ki, viszont nem akarta megnevezni azokat, akik csalódást okoztak neki. „Ezen a mérkőzésen több esélyt adtam a fiataloknak, hogy lássam, mire képesek. Igaz, eddig kevés volt a labdás edzés, de ezért választottam elsőre egy könnyű ellenfelet, mert így valósághűbb képet kaphatok az ifjabb játékosok értékéről. Bosszantott, hogy egyesek egy negyedosztályos csapattal szemben sem mernek játszani. De most kirajzolódott nagyjából, hogy kire számítók a jövőben” — folytatta Selymes, aki Dascălut nevezte a kapuba a szombati mérkőzés első háromnegyed órájára, a mezőnyben pedig Duruș, Cristi Munteanu, Mureșan, Bura, Nemeș, Cocian, Lukacs, Pop, Villand és Vincze Dávid kapott játéklehetőséget. Az első félidő végén Vasi Pop 11-esből szerzett találattal szerzett vezetést az Olimpiának (1–0), viszont a második félidő derekán a Brassó megyei negyedosztályos csapat (amely az elmúlt idényt a 4. helyen zárta) egy szabadrúgásból szerzett góllal egyenlített (1–1). a második félidőben egyébként kapuscsere is volt, és a szatmári Șuta állt be Dascălu helyére. Demba, Rus, Achim, Hlinca, Cubaș, Chitaș és Vincze Levente is pályára léptek, csak Mureșan, Lukacs és Bura játszotta végig a 90 percet.

A felkészülési program vasárnap és hétfőn is három edzéssel folytatódik, kedd délután, az erőnléti alapozás után pedig a Brassó megyei bajnoki ezüstérmes Zernyesti ASF alakulat lesz az ellenfél a második nyári barátságos mérkőzésen.

Felkészülési mérkőzésen: Szatmárnémeti FC Olimpia – Precizia Săcele 1–1 (1–0). Szatmári gólszerző: V. Pop (11-esből).

Olimpia, kezdőcsapat

Dascălu – Duruș, Cr. Munteanu, Fl. Mureșan, Bura, Nemeș, Cocian, Lukacs, V. Pop, Villand, Vincze D.

Olimpia, a második félidő csapata: Șuta – Demba, Mureșan, Rus, Achim, Lukacs, Bura, Hlinca, Cubaș, Vincze L., Chita.

Vezetőedző: Selymes Tibor.