×
2024. 04 27.

Semmi új: kikaptunk Târgoviștén

2017.03.15 - 22:38

Egy jól ismert forgatókönyv szerint zajlott a Szatmárnémeti VSK női kosárlabdacsapatának szerda esti bajnoki mérkőzése is: a lányok harminc percnyi (elég) jó játék után az utolsó negyedre összezuhantak, és kikaptak.

Ez az idénybeli 17 vereség, és nem az első bajnoki, amely az utolsó percek gyenge teljesítményével zárul. Ráadásul ismét a CSM Târgoviște számolt rá Jose Araujo csapatára.

Most sem lehet különösebb panasz a VSK első három negyedbeli játékára. A 7. percben 10–13-as állást mutatott az eredményjelző tábla, majd öt perccel később Laza Enikő triplája négyet tett a két csapat közé (16–20). Még a szünet előtt jegyezhettük fel a legnagyobb VSK-előnyt (21–26, 16. perc), de az ellenfél határozottabb második félidőbeli kezdése miatt a 22. percben már tíz pontos hátrányba került a VSK (40–30). ennél Nagyobb különbség már nem is volt, sőt, Araujo tanítványai egy nyolc perces 13–3-as sorozattal kiegyenlítettek a harmadik negyed végére (43–43). És mivel megszokott forgatókönyvről beszélünk, a következő tíz perc a kihagyott helyzetekről, eladott labdákról szólt. Nem volt sokkal jobb Cătălin Tănase edző csapata sem, így két perccel a vége előtt még 50–50 volt az állás. Porchia Green, Larisa Toma és Prorche Poole viszont betaláltak, és eldöntötték a meccset (61–55).

Szombaton jön a Galaci Phoneix, amelynek idegenlégiósai múlt héten sztrájkoltak, ugyanis novembertől nem kaptak fizetést. Az eredménytől függetlenül a VSK vélhetően marad az alapszakasz végén a 6. helyen, már csak az a kérdés, mely csapat zár a 3. helyen, az lesz ugyanis az ellenfél a helyosztó első felvonásában.

Női kosárlabda, Nemzeti Liga, alapszakasz, felsőház, 26. forduló

CSM Târgoviște – Szatmárnémeti VSK 61–55 (15:15, 16:15, 12:13, 18:12).

Târgoviște (pontok száma/lepattanók, gólpasszok): Cosby (1/0/0), Green (4/10/3), Chivu (6/1/0), Toma (8/4/3), Virjoghe (5/5/0), Fodor (2/2/1), Dinca (4/2/4), Coker (11/14/0), Poole (20/3/2). Vezetőedző: Cătălin Tănese.

VSK (pontok száma/lepattanók, gólpasszok): Reed (10/16/3), Oláh (7/4/0), Szmutku (0/1/0), Crăciun (4/0/1), Laza (7/6/1), Baltic (5/8/2), Batey (11/3/1), Canty (11/4/4). Vezetőedző: Jose Araujo.