6 °C
1USD = 4.56 RON

Sergio Ramos és a Juventus is csúcsokat dönt

2020.02.27 - 02:22

A labdarúgó Bajnokok Ligája nyolcaddöntőjében a Manchester City 2–1-es győzelmet aratott a Santiago Bernabéu Stadionban a Real Madrid felett. A két sztárcsapat meglehetősen eseménytelen első félidőt játszott.

Beszédes adat, hogy a Realnak hét éve nem volt olyan kevés gólszerzési kísérlete hazai BL-találkozón, mint most (3) – akkor a Galatasaray volt az ellenfél.

A második félidőben viszont megélénkült a játék: a Real Isco góljával szerzett vezetést, ám a City Gabriel Jesus fejesével és Kevin De Bruyne tizenegyesgóljával fordított a hajrában, ráadásul Sergio Ramos a kiállítás sorsára jutott, miután a tizenhatos vonala előtt lerántotta a kapura törő Gabriel Jesust. A spanyol válogatottat egyébként profi pályafutása során 26-odszor állították ki.

A világ- és kétszeres Európa-bajnok középhátvédnek ez volt a negyedik piros lapja a BL-ben (124. fellépésén), amivel beállította a rekordot. Korábban a holland Edgar Davids és a svéd Zlatan Ibrahimovic egyaránt négyszer-négyszer jutott a kiállítás sorsára.

A 33 esztendős spanyol futballista nem csak a BL-ben csúcstartó, hiszen neki van a legtöbb kiállítása a La Liga (20) és a Real Madrid (26) történetében.

Érdekesség, hogy Ramos a spanyol válogatottban még nem kapott piros lapot – igaz, a sárga lapok tekintetében ott is csúcstartónak számít.

A négyszeres BL-győztes védő az előző idényben sárga lapos eltiltás miatt nem játszhatott a nyolcaddöntő visszavágóján, s idén sem számíthat rá csapata. A Real Madrid tavaly – Ramos nélkül – 2–1-es előnyről kiesett az Ajaxszal szemben a legjobb tizenhat között.

A nap másik mérkőzésén is kisebb meglepetés született, hiszen az Olympique Lyon 1–0-ra legyőzte odahaza a Juventust.

Az olasz sztárcsapat sorozatban a hatodik idegenbeli tétmeccsén kapott gólt, ami egy idényen belül 2010 óta a leghosszabb negatív sorozata.

Visszavágók március 17-én.

Bajnokok Ligája, nyolcaddöntő, 1. mérkőzés

Real Madrid – Manchester City 1–2 (Isco 60. perc, illetve Gabriel Jesus 78., De Bruyne 83. – 11-esből; kiállítva: S. Ramos 86. – Real).

Olympique Lyon – Juventus 1–0 (Tousart 31. perc).