×
2024. 04 26.

Sima Barca-győzelem a BL-rangadón

2017.09.13 - 05:31

A vártnál sokkal kisebb csatát hozott a labdarúgó Bajnokok Ligája csoportkörének nyitányán a Juventus barcelonai fellépése: a hazaiak Lionel Messi vezényletével magabiztos, 3–0-s győzelmet arattak a meglehetősen tartalékosan felálló torinóiak ellen.

A csoport másik mérkőzésén a Sporting CP idegenben győzte le az Olympiakosz Pireuszt úgy, hogy a portugálok már a 69. másodperben vezetést szereztek Seydou Doumbia révén.

A másik portugál csapat, az A-csoportba sorolt Benfica viszont hazai pályán botlott: bár egy félidőn át fölényben futballozott, majd vezetést is szerzett a lisszaboni alakulat, a CSZKA Moszkva fordítani tudott, és 2–1-re győzött. A Manchester United odahaza 3–0-ra megverte az FC Baselt.

A B-csoportban nem történt meglepetés, hiszen mindkét favorit, a Paris Saint-Germain és a Bayern München is győzelemmel kezdtek a csoportkörben. A párizsiaknál mindkét nyári csatárszerzemény, Neymar és Mbappé is betalált. A PSG ötig jutott Glasgowba, viszont az est legnagyobb arányú győzelmét mégis a Chelsea aratta, a C-csoport első fordulójában (képünkön): a londoniak szett-nullra verték a vendég azeri ellenfelüket.

Labdarúgó Bajnokok Ligája, csoportkör, 1. forduló

A-csoport

Manchester United – FC Basel 3–0 (Fellaini 35., Lukaku 53., Rashford 84.)

Benfica – CSZKA Moszkva 1–2 (Seferovic 50., illetve Vitinho 63. – 11-esből, Zsamaletgyinov 71.).

B-csoport

Celtic – Paris Saint-Germain 0–5 (Neymar 19., Mbappé 34., Cavani 40. – 11-esből, 85., Lustig 83. – öngól)

Bayern München – Anderlecht 3–0 (Lewandowski 12. – 11-esből, Thiago Alcantara 65., Kimmich 90+1.; kiállítva: Kums, 11. perc – Anderlecht).

C-csoport

Chelsea – Qarabag 6–0 (Pedro 5., Zappacosta 30., Azpilicueta 55., Bakayoko 71., Batshuayi 76., Medvedev 82. – öngól)

AS Roma – Atlético Madrid 0–0.

D-csoport

FC Barcelona – Juventus 3–0 (Messi 45., 69., Rakitic 56.)

Olympiakosz Pireusz – Sporting CP 2–3 (F. Pardo 89., 90+3., illetve Doumbia 2., Gelson Martins 13., Bruno Fernandes 43.).