2024. 04 26.
3 °C

Sima CFR-győzelem Örményországban, a FCSB is reménykedik

2018.08.10 - 01:56

A román klubcsapatok szempontjából érvényesültek a papírformák: a Kolozsvári CFR félgőzzel is nyerni tudott az Alaskert vendégeként, a FCSB – ha szerencsével is – gólnélküli döntetlent ért el Horvátországban, míg Lipcse egykapuzott a Craiovával.

A román labdarúgó élvonal elmúlt idényének két legjobb alakulata bizakodva várhatja az Európa Liga-selejtező 3. fordulójának hazai visszavágóját: a Kolozsvári CFR 2–0-ra nyert az örmény Alaskert otthonában, míg a FCSB 0–0-t játszott Horvátországban a Hajduk Split vendégeként.

A harmadik romániai klubcsapat, a Román Kupa-győztes Universitatea Craiova viszont a papírforma szerint vereséget szenvedett Lipcsében. A Gulácsi Pétert nékülöző RB Leipzig többnyire egykapuzott odahaza az olténiai alakulattal, amely csak nagyon ritkán tudott néhány pillanatra átmenni a német ellenfél térfelére. Így a 3–1-es végeredményt elégedetten nyugtázhatta a Craiova, de azt, hogy a különbség nem lett nagyobb, azt elsősorban Pigliacelli bravuros védéseinek köszönheti.

A lipcseiek a 25. percben szereztek vezetést, amikor a 19 éves Ibrahima Konate zavartalanul fejelhette a labdát a kapuba a craiovai 16-os területéről (1–0). A második félidő derekán növelte előnyét a német csapat a szintén 19 éves Cunha révén (2–0). A zárás előtt a dán Yussuf Poulsen góljával 3–0-ra vezetett a hazai csapat, de a lefújás előtt, a mérkőzés utolsó akciójából Ivan Martic szerzett becsületgólt a vendégeknek (3–1).

A bukaresti csapat a horvátországi találkozón tudásuk alatt szerepeltek. A Hajduknál Gyurcsó Ádám kezdőként 56 percet kapott, míg Futács Márk a 76. percben állt be, de egyik sem tudott betalálni a FCSB kapujába, amely így lépéselőnyből várhatja a csütörtöki, otthoni visszavágót. A meccs egyébként kemény csatát hozott, amelynek Mihai Bălașa lett az áldozata: a román bajnoki ezüstérmes hátvédje mankóval tudta csak elhagyni a stadiont.

A bajnoki címvédő is érvényesítette a papírformát. Antonio Conseisao vezetőedző tanítványai mindkét félidőben meghúzták az első perceket, szereztek egy-egy gólt, majd hagyták az örmény ellenfelet érvényesülni. Azonban az Alaskert játékosai nem olyan rutinosak, hogy érvényesíteni tudják a fölényt, így maradt a 2–0-s idegenbeli CFR győzelem. A kolozsváriak góljait George Țucudean szerezte az 5. és a 49. percben, az utóbbit büntetőből. A visszavágót jövő csütörtökön játsszák Kolozsváron.

Ha továbbjut, a CFR a lengyel Legia Varsó és a luxemburgi Dudelange párharc győztesével játszik. Utóbbiak egyébként az első mérkőzésen meglepetésre 2–1-re nyertek idegenben. De nem ez volt a EL-selejtező harmadik körének legnagyobb szenzációja: a fehérorosz Dinamo Minszk és a szlovák FK AS Trencín is egyaránt 4–0-ra nyert odahaza a az orosz Zenit, illetve a holland Feyenoord ellen.

A Leipzig – Craiova párharc továbbjutója az ukrán Zorja Luhanszk és a portugál Braga összecsapás legjobbjával játszik majd a play-offban – az első meccs 1–1-es döntetlennel zárult.

Amennyiben a FCSB továbbjut, akkor Slovan Bratislava – Rapid Wien párharc győztesével fog mérkőzni a csoportkörbe jutásért – csütörtökön, a pozsonyi meccsen 2–1-re nyert odahaza a Slovan.

Európa Liga-selejtező, 3. forduló, 1. mérkőzés

RB Leipzig – Universitatea Craiova 3–1 (Konate 25. perc, Cunha 77., Poulsen 87., illetve Martic 90+3.)

Hajduk Split – FCSB 0–0

Alaskert – Kolozsvári CFR 0–2 (Țucudean 5., 49. – a másodikat 11-esből).

Fotó: facebook.com/FCAlashkert