×
2024. 04 20.

Sima holland és román győzelmek

2012.09.12 - 16:32

A magyar labdarúgó–válogatott világbajnoki selejtezőn 4–1-es vereséget szenvedett kedden a vb–ezüstérmes Hollandiától a Puskás Ferenc Stadionban.

Az Oranje nagy lendülettel kezdett és már a 3. percben megszerezte a vezetést: Lens túlugrotta védőjét és a kapuba bólintott. A magyarok pillanatokon belül válaszoltak: a Gera által kiharcolt büntetőt Dzsudzsák értékesítette. A hollandok ezt követően ismét magukhoz ragadták a kezdeményezést, de vezető góljukhoz gyakorlatilag a teljes magyar védelem asszisztálására szükségük volt, ugyanis Martins Indi teljesen üresen fejelhetett az ötösről a kapuba. A fordulást követően újabb gyors gólt szereztek a hollandok: Lens találatához Elek elképesztően nagy hibája vezetett, aki odafejelte a labdát riválisának. A 74. percben Huntelaar döntötte el az összecsapást.

A csoport másik mérkőzésén Románia a hajrában szerzett két góllal 4–0-ra verte Andorrát.

Eredmények, D csoport, 2. forduló

Magyarország – Hollandia 1–4 (Dzsudzsák 7. perc – 11-esből, illetve Lens 3., 53., Martins Indi 19., Huntelaar 74.)

Románia – Andorra 4–0 (Torje 29., Lazăr 44., Găman 90., Maxim 90+2.)

Törökország – Észtország 3–0 (Belozoglu 44., Bulut 60., Inan 75.)

A csoport állása: 1. Románia 6 pont (6–0), 2. Hollandia 6 (6–1), 3. Magyarország 3 (6–4), 4. Törökország 3 (3–2), 5. Észtország 0 (0–5), 6. Andorra 0 (0–9).