1EUR = 4.97 RON
1USD = 4.56 RON

Sima ügy volt a nagyváradi siker

2015.11.21 - 13:00

Öt gólos sikert aratott a Szatmárnémeti FC Olimpia labdarúgócsapata Nagyváradon, a vendéglátó FC Bihor elleni szombati bajnoki találkozón

A szatmári legénység már az első félidőben eldöntötte a meccset. Minden fejezetnél jobbak voltak Csik Tibor vezetőedző tanítványai a nagyváradi ellenfelüknél: sokkal többet birtokolták a labdát, többet támadtak, többször rúgtak kapura és hétszer a kapu felületét is eltalálták, három alkalommal pedig a labda is beakadt a hálóba. Előbb a 14. percben, amikor Muntean 20 méterről, balról megeresztett lövése után a hosszú sarokban állt meg a laszti (0–1). Három perccel később Sălăgeanu növelte kettőre az előnyt, 14 méterről lőtte ki Király kapuját (0–2). A szünet előtt még rúgott egy gólt az Olimpia: Magda kézzel ért a labdához a saját 16-osán belül, amiért a marosvásárhelyi Andrei Florin játékvezető azonnal 11-est ítélt, amelyet Takács gond nélkül értékesített (0–3).

A fordulás után sem változott sokat a helyzet: Csik Tibi legénysége irányított és tovább növelte a különbséget: a 61. percben Iuhas egy 30 méterről megeresztett védhetetlen lövéssel az Olimpia negyedik gólját szerezte meg (0–4), majd a hajrában Sălăgeanu állította be a végeredményt (0–5), akinek egy beadása akadt be a nagyváradi kapuba.

Az Olimpia ebben az idényben második alkalommal nyer 5–0-ra idegenben. A szezon első találkozóján, Resicabányán rúgott ötöt ellenfelének a Csik-csapat, most Nagyváradon győzött hasonló eredménnyel a szatmári legénység.

Szerdán hazai pályán játszik az Olimpia: a Chindia Târgoviște lesz az ellenfél a 14 órakor kezdődő bajnokin.

Liga 2, 2-es Csoport, 15. forduló

Nagyváradi FC Bihor - Szatmárnémeti FC Olimpia 0-5 (0-3).

Gólszerzők: Muntean (14. perc), Sălăgeanu (17., 82.), Takács (45+1. - 11-esből), Iuhas (61.).

FC Bihor: Király - Remeş, Mintaş, Chira, Lőrincz (Ţoca, 44. perc), Magda, A. Coroian, Andor (Sulea, 46.), Ember, Haş, Trabalka. Vezetőedző: Dan Mănăilă.

FC Olimpia: Băican - Ciul, Mureşan, Heil, Iuhas, Lukács, Villand (Rus, 62. perc), Takács, Sălăgeanu, Muntean (Bura, 65.), Boştină. Vezetőedző: Csik Tibor.