×
2024. 04 19.

Sima VSK-győzelem az első mérkőzésen

2017.04.19 - 16:23

A szász százalékban hazai játékosokkal felálló CSBT Alexandirát verte szerdán a Szatmárnémeti VSK női kosárlabdacsapata, akit így egy győzelem választ el attól, hogy Nemzeti Ligában a hetedik helyen zárjon.

A Both Katalin Sportteremben rendezett találkozón Jose Araujo edző csapatának a győzelme egy pillanatig nem forgott kockán. Másfél perc után Baltic pontjaival 4–0-ra, a negyed felénél pedig 12–6-ra vezetett a VSK. Kisebb tempókieséseket leszámítva a szatmári alakulat jó iramban játszott, az ellenfél legfeljebb egy pontra tudott felzárkózni az első negyedben. A következő tíz percben viszont folyamatosan növelte előnyét a vendéglátó együttes, Szmutku Reni duplája pedig tizenegyet tett a két csapat közé a 13. percben (32–21). Tizenöt pont volt a legnagyobb különbség az első félidőben (46–31), de a fordulás után tovább nőtt a fór: a 23. percben huszonegy (60–39), a 28. percben pedig huszonnégy pont volt a két csapat között (71–47). Az utolsó másodpercekben egyébként Oláh Andi triplaparádéjához Mihaela Mihai csatlakozott, majd Flavia Ferenczi távoli találata nyitott a negyedik negyedet (77–50). Ezután ki gondolta volna, hogy az eredményjelző csak öt perc múlva fog változni ismét. Viszont a különbség már alig apadt, a meccs végét jelző duda pedig 86–60-as állásnál szólalt meg.

Folytatás szombaton 15 órától Alexandrián: ha ott is nyerni tud a VSK, akkor a hetedik helyen zárja az idényt, azonban, ha a CSBT győzni tud, akkor április 25-én Szatmáron dől el a párharc.

Nemzeti Liga, a 7. helyért, 1. mérkőzés

Szatmárnémeti VSK – CSBT Alexandria 86–60 (26:21, 23:14, 25:15, 12:10).

VSK (pontok száma/lepattanók száma/gólpasszok): Baltic (21/8/4), Laza (8/0/3), Oláh (8/2/3), Reed (10/6/9), Tavic (8/1/3), Bolba, Canty (10/2/2), Crăciun (6/4/1), Ferenczi (6/4/5), Szmutku (9/0/2). Vezetőedző: Jose Araujo.

Alexandria (pontok száma/lepattanók száma/gólpasszok): Enache (2/3/3), Manea (9/2/3), Voicu (20/7/2), Mihai (11/5/4), Podar (18/3/4), Căndoi, Dușman (0/1/1). Vezetőedző: Mădălin Piperea.

Fotó: Valentin Păduraru