2024. 04 19.
4 °C

Simán behúzták a feröeriek elleni meccset

2019.03.27 - 02:40

A kolozsvári Constantin Rădulescu Stadionban szerezte meg első pontjait a román labdarúgó-válogatott a 2020-as Európa-bajnokság selejtezőjének F-csoportjában. A Cosmin Contra által irányított trikolórok a 4–1-re győzték le a Feröer-szigeteket.

Meglepően benépesült lelátók előtt, több mint 10 ezer néző előtt rendezték meg a román válogatott első hazai selejtezőjét. A nézőszám azért is számított meglepően magasnak, mert a kincses várost is elérő hideghullám miatt fagypont köré zuhant a hőmérséklet, meg aztán az ellenfél sem számított a legacélosabbnak. A trikolórok kötelező „ujjgyakorlatként” futottak ki a pályára a Feröer-szigetek ellen, ám az északiak védelmét a találkozó első perceiben nem tudták feltörni.

A feloldozást jelentő első találatért 26 percet kellett várni, amikor Claudiu Keserü meghosszabbított egy labdát a hazai pályán játszó Ciprian Deac felé, aki a feröeri tizenhatos közepéből nem hibázott (1–0). Ez volt a CFR-es középpályás negyedik gólja a válogatottban.

A gól nagyon összezavarta a vendégeket, aki perceken belül kaptak még kettőt Keserütől, mindkettőt hatalmas védelmi hibák után (3–0).

A három gólos hátrányba került feröeriek ezután bátrabban támadtak, és egy ilyen alkalommal Moți visszarántotta ellenfelét Tătărușanu tizenhatosában, a török játékvezető által megítélt büntetőt pedig Viljormur Davidsen magabiztosan értékesítette.

A második félidőben Contra ifjú támadókat küldött pályára, akik ugyan szebbnél szebb helyzeteket dolgoztak, de ezek közül csak egyet tudtak gólra váltani: a 63. percben az olaszországi Palermóban légióskodó George Pușcaș kapott nagyon jó passzt a tizenhatos vonalán Stanciutól és egy szépen helyezett lövéssel szedte le a pókhálót Nielsen kapujának bal felső sarkából.

A 4-1-es győzelem mellett az Oslóból érkező híreknek is örülhetett a román tábor, ugyanis a skandináv rangadón Norvégia és Svédország 3–3-as döntetlent játszott. Az F csoport harmadik találkozóján a Spanyolország 2–0-ra győzött Máltán és hibátlanul vezeti a tabellát.

A román válogatott június 7-én lép újból pályára, idegenben Norvégia ellen.

Eb-selejtező, 2. forduló

F-csoport

Málta – Spanyolország 0–2 (Morata 31., 73.)

Norvégia – Svédország 3–3 (Johnsen 41., J. King 59., O. Kamara 90+7., illetve Claesson 70., Quaison 86., 90+1.)

Románia – Feröer-szigetek 4–1 (Deac 26., Keserü 29., 33., Pușcaș 63., illetve V. Davidsen 40. – 11-esből)