2024. 04 19.

Simán verték a magyar legények Angolát

2019.01.14 - 07:46

A magyar férfi kézilabda-válogatott 34–24-re legyőzte Angola csapatát a német-dán közös rendezésű világbajnokság csoportkörének második fordulójában, vasárnap Koppenhágában.

Mivel a magyarok csupán döntetlennel (25–25) kezdték a tornát, Angola pedig nagy meglepetésre legyőzte Katart (24–23), nagy küzdelemre lehetett számítani, ami az első percekben igazolódott is, ám később Mikler Roland védései, illetve a két perc alatt szerzett három gól megnyugtatta a csapatot (4–1).

Az előző meccsel ellentétben a magyar válogatott most törekedett a gyors ellentámadásokra, és a szélsők is több szerephez jutottak. Az angolaiak szakvezetője, Filipe Cruz már a hatodik percben időt kért, ám csapatának hátránya folyamatosan nőtt (11–3). Nem volt hibátlan a magyarok játéka, ennek ellenére tovább növelték a különbséget, ami a 25. percben a tíz gólt is meghaladta (16–5).

A második félidőben a magyarok védekezése már nem volt olyan hatékony, mint korábban, így nem tudták növelni az első félidőben kidolgozott tízgólos előnyüket.

A két együttes második egymás elleni meccsén a második magyar siker született.

Férfi kézilabda világbajnokság

3. forduló

B-csoport (München)

Macedónia – Bahrein 28–23, Horvátország – Japán 35–27, Spanyolország – Izland 32–25.

Az állás: 1. Spanyolország 4 (65–48), 2. Macedónia 4 (66–52), 3. Horvátország 4 (65–52), 4. Izland 0 (52–63), 5. Bahrein 0 (46–61), 6. Japán 0 (54–72).

D-csoport (Koppenhága)

Katar – Egyiptom 28–23, Magyarország – Angola 34–24, Svédország – Argentína 31–16.

Az állás: 1. Svédország 4 pont, 2. Magyarország 3, 3. Angola 2 (48–57), 4. Katar 2 (51–47), 5. Argentína 1, 6. Egyiptom 0.