×
2024. 04 26.

Simona Halep gond nélkül bejutott az Australian Open negyeddöntőjébe

2018.01.22 - 16:15

Simona Halep gond nélkül bejutott az ausztrál nyílt teniszbajnokság női egyes versenyének negyeddöntőjébe, miután hétfőn 6-3, 6-2 arányban legyőzte a japán Naomi Osakát — írja az Agerpres.

A világelső román teniszező ezúttal sokkal meggyőzőbb játékot mutatott, mint az amerikai Lauren Davis elleni, csaknem négyórás, drámai mérkőzésen, és 1 óra 19 perc alatt túllépett japán ellenfelén. Halep visszafogottan kezdte a találkozót, 1-0-ra, 2-1-re és 3-2-re is vezetett a japán, ám miután a hatodik játékban hárított három breaklabdát, átvette a kezdeményezést, és 6-3-ra hozta a szettet. A második játszma Osaka-breakkel indult, de Halep fordított, aztán elhúzott 4-1-re, és végül 6-2-re nyerte a szettet. A román lány két ászt ütött a mérkőzésen, a japán ötöt, és mindketten két-két kettős hibát vétettek. Halep sokkal hatékonyabban adogatott, mint Osaka, ugyanakkor előbbi a hétből öt bréklehetőséget értékesített, míg utóbbi nyolcból mindössze egyet. Mindkét játékos 22 nyerő ütést mutatott be, Osakának azonban több ki nem kényszerített hibája volt. Halep, akinek az elmúlt két évben nem sikerült túljutnia Melbourne-ben az első fordulón, ezzel a győzelmével 440.000 ausztrál dollárt és 430 WTA-pontot biztosított be magának. Következő ellenfele a cseh,  hatodik helyen kiemelt Karolína Plíšková lesz.