Béla
szitálás

„Sokismeretlenes” Dinamo, csalódott focirajongók

2012.05.27 - 17:00

Alacsony színvonalú mérkőzésen 1–0-ás vereséget szenvedett vasárnap a Szatmárnémeti Olimpia III. ligás labdarúgócsapata a Bukaresti Dinamo elleni barátságos mérkőzésen.

A „sárga–kékek” pénteken bajnokit játszottak, így érthető, hogy Csik Tibor vezetőedző legénysége ezúttal nem hajtotta túl magát. Túloldalt a „vörös kutyák” élvonalbeli csapatából csak a kapus Cristian Bălgrădean, illetve a veterán Florentin Petre és Ionel Dănciulescu jött el, míg a szatmárnémeti születésű 24 éves hátvéd, Raul Crişan a csapatkapitányi szalagot húzhatta fel az Olimpia Stadionban rendezett meccsen.

A mérkőzés egyetlen találatát Dănciulescu lőtte 11-esből, a találkozó 40. percében, míg az Olimpia a 87. percben egyenlíthetett volna, de Adrian Marinaş büntetőből hibázott. Ezt a helyzetet viszont már kevesebben látták, mint a fővárosiak gólját, ugyanis a csalódott nézők (akiket becsapott a szervező USL, hiszen a Dinamo második számú csapatát láthatták) már negyed órával a meccs vége előtt elindultak haza. Vélhetően ezek a szurkolók szombaton visszatérnek az Olimpia Stadionban, hiszen akkor a „sárga-kékek” tétmérkőzésen lépnek pályára, a harmadosztályos bajnokság zárófordulóján. Reméljük, hogy a politikusok távol maradnak a pályától (tegnap is felelőtlenül I. ligás szereplést ígértek, holott az anyagi háttér egy esetleges másodosztályos szereplésre sem lenne biztosítva a részükről), és ha el is jönnek, akkor Olimpia-drukkerként, a tömegben elvegyülve szurkolnak majd annak a csapatnak, amely többek között Csik Tibor edző munkájának köszönhetően állt össze.

Barátságos mérkőzés

Szatmárnémeti Olimpia – Bukaresti Dinamo 0–1 (0–1). Gólszerző: Dănciulescu (40. perc) – 11-esből.

Bírók: Kovács István, Sergiu Neichi, Costantin Por. Cserebíró: Ovidiu Mazilu.

Olimpia (kezdőcsapat): Marius Şuta – Flaviu Moş, Florin Mureşan, Walter Heil, Lucian Homorozan, Botos Sándor, Dan Gavrilescu, Ciprian Prodan, Villand Róbert, Daniel Feier, Zsiga Ervin. Cserék: Florin Görbe – Adrian Sabău, Jakkel Dániel, Andrei Glodean, Ionuţ Dănilă, Mihai Pop, Petre Hanus.

Dinamo (kezdőcsapat): Cristian Bălgrădean – Răzvan Cazacu, Andrei Niţu, Raul Crişan, Ionuţ Burnea, Adrian Udrea, Dan Bucşa, Florentin Petre, Ionuţ Beresoare, Adrian Bălan, Ionel Dănciulescu. Cserék: Andrei Manyur, Daniel Stanca, Marius Ioniţa, Bogdan Todor, Cătălin Desculţu, Dorin Marmaneanu, Andrei Truţă.