×
2024. 04 19.

Sorozatban harmadik évben BL-döntős a Real Madrid

2018.05.02 - 02:36

Elsőként a Real Madrid jutott be a labdarúgó Bajnokok Ligája 2017–2018-as kiírásának döntőjébe, mivel idegenbeli 2–1-es győzelme után a Santiago Bernabéu Stadionban 2–2-es döntetlent játszott a Bayern Münchennel.

Arra alighanem még az erős kezdést várók sem számítottak, hogy bő tíz perc alatt kétszer is a kapuba kerül a labda az elődöntős párharc második mérkőzésén – márpedig ez történt, miután a Real és a Bayern nagy hévvel (és nem túl jól megszervezett védekezéssel) vetette magát bele a találkozóba.

Az első gólt a Bayern szerezte: a 3. percben Thomas Müller adott középre a jobb szélről, középen Sergio Ramos menteni akart Corentin Tolisso elől, de csak az ötösre érkező Joshua Kimmich elé tudta piszkálni a labdát, a müncheni jobbhátvéd pedig nagyon higgadtan kilőtte a hosszú sarkot (0–1). Összesítésben idegenben szerzett góljainak köszönhetően még mindig a Real állt jobban.

A spanyol válasz sem váratott sokáig magára: a 11. percben Mateo Kovacic ívelt a bal szélre Marcelóhoz, a brazil szélső hátvéd precízen ívelt át a hosszú sarokhoz, ahol Karim Benzema egyedül állt, és a rövid sarokba bólintott (1–1). A Bayern München egymást követő 14. idegenbeli BL-mérkőzésén kapott gólt, a Real Madrid pedig beállította a Tottenham csúcsát azzal, hogy sorozatban a 42. európai meccsén talált be pályaválasztóként.

A folytatás is heves volt, igaz, a szünetig góltalan is –más kérdés, hogy Cüneyt Cakir játékvezető két gyanús esetben sem ítélt tizenegyest a vendégek javára, akik reklamáltak is erősen...

A második félidőben egy perc alatt tovatűnt a hosszabbítás képe, miután a Bayern München egy katasztrofális kapushibával, a Real Madrid pedig góllal nyitott. Corentin Tolisso adta haza a labdát, Sven Ulreich pedig felszabadítás helyett elcsúszott és tragikomikus módon elvágódott, Karim Benzemának már csak a kapuig kellett futnia a labdával (2–1).

A Bayern nem adta fel a harcot és a 63. percben James Rodríguez kiegyenlített: éles szögből, közelről a kapuba lőtte saját kipattanóját (2–2) – ismét egyetlen gólra került a továbbjutástól a német csapat. Ennél fogva a Real-drukkereknek idégtépő záró percek következtek, ráadásul a bajorok folyamatosan támadták a madridi kaput, és csak Keylor Navas bravúros védéseinek köszönhetőpen maradt változatlan az állás. A hálóőr munkája megóvta a döntőbe jutást érő 2–2-t, ezzel a spanyol királyi gárda sorozatban a harmadik BL-fináléjára készülhet. A német rekordbajnokot 2013-as BL-diadala óta mindig spanyol csapat búcsúztatta, s ez a sorozat nem szakadt meg.

Úgy tűnik, hogy a királyi gárda valódi specialistája lett a Bajnokok Ligájának, sorozatban 11 megnyert kieséses rendszerű párharcnál és döntőnél jár.

„Keserű pirula ez, nehéz lenyelni. Kiváló meccset játszottunk, mi voltunk a jobb csapat a két találkozó alapján, ám – mint oly gyakran a labdarúgásban – apróságok döntöttek, és nem a javunkra. Természetesen nagyon csalódottak vagyunk, de én is csak annyit mondhatok, ilyen szinten ilyen hibákat nem szabad elkövetni. A büntetés azonnal jön” — nyilatkozta Jupp Heynckes, a Bayern München szakvezetője, aki elmondta, hogy ez volt az utolsó BL-mérkőzése: „Soha többé nem vállalok vezetőedzői pozíciót, és ez rendjén is van így, nem hiszem, hogy sok 72 évesnek kell meghoznia egy ilyen döntést!” – vélekedett.

„Most már felszabadultan örülhetünk, még akkor is, ha ma végig szenvedtünk. De gyönyörű így is ez a siker. Ez a futball, ilyen érzelmeket képes felszabadítani. Mindenesetre ez nem tesz jót az ember szívének! Őrült mérkőzés volt, egyben remek szórakozást nyújtott a nézőknek” – értékelt Zinedine Zidane, a Real vezetőedzője.

Labdarúgó Bajnokok Ligája, elődöntő, visszavágó

Real Madrid – Bayern München 2–2

Gólszerzők: Benzema (11. perc, 46.), illetve Kimmich (3.), James Rodríguez (63.).

Továbbjutott: a Real Madrid, 4–3-as összesítéssel.

Döntő: május 26., Kijev.