Ervin
17 °C

Sorozatban második alkalommal érem nélkül

2016.08.17 - 06:08

A kilencszeres olimpiai aranyérmes magyar férfi vízilabda-válogatott London után Rióban sem állhat dobogóra. A Benedek-csapat Montenegrótól ötméteresekkel kapott ki kedd este.

A magyar férfi vízilabda-válogatott 9–9-es döntetlent követően ötméteresekkel 13–11-re kikapott kedden a montenegrói csapattól a riói olimpiai negyeddöntőjében, így akárcsak négy évvel ezelőtt Londonban, idén is az 5–8. helyért küzdhet.

Benedek Tibor együttese a második negyedben már háromgólos hátrányban volt, de Varga Dénes révén bő egy perccel a vége előtt egyenlített. Az ötméteres-párbajban végül Vámos Márton és Hosnyánszky Norbert is hibázott, így a montenegróiak ünnepelhettek.

Az 5-8. helyért a magyar válogatott először a házigazda brazilokkal mérkőzik csütörtökön, majd az 5. helyért a görögök-spanyol párharc győztesével találkozik.

Benedek Tibor szövetségi kapitány szerint a mérkőzés első felében tapasztalható gyengébb védekezés miatt nem tudtak nyerni, de kulcsmomentum volt az is, amikor 4–1-re elhúzott a rivális. Mint kifejtette, az már nagy különbség volt, a montenegróiak ennek megfelelően le is lassították a játékot, sokat blokkoltak, a tanítványai pedig egyszerűen rosszul lőttek. „Normál esetben azt gondolom, kilenc gól elég kellett volna hogy legyen a győzelemhez, de ez ma csak döntetlenre volt jó, az ötméteres párbaj pedig szerencse kérdése” — tette hozzá Benedek.

Az első négy közé jutott Montenegró, Olaszország Szerbia és a címvédő Horvátország.