×
2024. 04 26.

Sorozatban második alkalommal szenvedett 5–1-es vereséget az Arsenal Münchenben

2017.02.16 - 07:01

A Bayern München hazai pályán 5–1-re nyert az Arsenal ellen a labdarúgó Bajnokok Ligája nyolcaddöntőjének első mérkőzésén.

„Jövőre ugyanez?” – tette fel a költői kérdést a Bayern München a hivatalos Twitter-csatornáján, miután a két csapat egymást követő második összecsapása is 5–1-es eredménnyel zárult az Allianz Arénában. A londoni ágyősok ezúttal viszont hálásak lehetnek kapusuknak, David Ospinának, hogy csak néggyel kaptak ki, ugyanis az Arsenal mezőnyjátékosainak teljesítménye csapni való volt.

A Bayern sorozatban a 16. hazai BL-mérkőzését nyerte meg – ebből a hetediket az egyenes kieséses szakaszban, ami rekord a kupa történetében –, ez idő alatt pedig 58–9-es gólkülönbséggel büszkélkedhet. Az Arsenal a legutóbbi hat BL-szezonban a nyolcaddöntő első felvonását mindig elveszítette, olyan viszont most először fordult vele elő a Bajnokok Ligájában, hogy tíz perc leforgása alatt három gólt kapott.

A nap másik mérkőzésén a Real Madrid 0–1-ről fordítva 3–1-re legyőzte otthon a Napolit. A legutolsó nyolc tétmeccséből hetet megnyerő, 18 fellépés óta veretlen olaszokat a találkozó előtt még Diego Maradona is ellátta segítő tanácsokkal, viszont úgy tűnik, ez hiábavaló volt. Ráadásul a sorozatuk is megszakadt. De ha mégsem ingott meg a statisztikában vetett reményük a nápolyiaknak, akkor talán az biztató lehet számukra, hogy a madridiak a 3–1-re megnyert első mérkőzés után az eddigi hat alkalomból csak kétszer jutottak tovább az európai kupákban – először 1982-ben az Újpest, majd 2003-ban a Manchester United ellen.

Ennek a két találkozónak a visszavágóját március 7-én rendezik.

Bajnokok Ligája, nyolcaddöntő, 1. mérkőzés

Bayern München – Arsenal 5–1 (Robben 11. perc, Lewandowski 53., Thiago Alcántara 56., 63., Th. Müller 88., illetve A. Sánchez 30.)

Real Madrid – Napoli 3–1 (Benzema 18., Kroos 49., Casemiro 54., ill. Insigne 8.).