1USD = 4.61 RON
Vidék

Sovány 1–0 a sereghajtóval

2018.11.10 - 21:33

Megnyerte a Tasnádi Unirea a Szászmedgyesi Gaz Metan II elleni bajnoki mérkőzést, ezzel továbbra is veretlen ebben az idényben hazai közönség előtt. A vendégek „U19-es” csapattal jöttek, a hazaiak viszont gyengén játszottak.

Megőrizte hazai veretlenségét a Tasnádi Unirea labdarúgócsapata a Liga 3 5. csoportjában, viszont a 12. fordulóban jegyzett sikerét vélhetően nem fogja kihelyezni a kirakatba: az üdülőváros együttesének vérszegény játékát könnyedén „leolvasta” a Szászmedgyesi Gaz Metan II. A Szeben megyei csapat egyébként továbbra is a fiatalokat részesíti előnybe a szatellitnél bízva abban, hogy akad majd legalább egy legény, akire számíthatnak a jövőben az élvonalbeli keretben.

A tasnádi mérkőzésen 19,27 év volt a vendégecsapat kezdő tizenegyének az átlagéletkora, a 22 éves Sebastian Iorga volt a Gaz Metan II rangidős játékosa. A 20 éves Daniel Pop és Paul Costea, illetve a 19 éves Raul Hăjmășan a Liga 1-es keret tagjai is, viszont csak az utóbbi játékán lehetett látni a plusz taktikai tudást. A csapat teljestménye nem volt meggyőző.

A tasnádiak – itt a kezdő 11 átlagéletkora 26 év volt – jól kezdték a találkozott, viszont a lendület hamar, öt perc után alábbhagyott. Cosmin Anton és Vincze Dávid körbelötték Cristian Gîrnod kapuját, majd a szászmedgyesiek kigyenlítették a játékot. A 13. percben Vincze Dávid hagyott ki hatalmas helyzetet, majd öt perccel később Adrian Ciul bombázott fölé kedvező helyzetből. Válaszként Hăjmășan lövését kellett védje Florin Görbe, majd Paul Costea ajtó-ablak helyzetől, 11 méterről lőtt messze mellé – nem csoda, hogy Mihai Tejánál, az élvonalbeli Gaz Metan vezetőedzőjénél még a kispadra sem fér oda ez a játékos.

A 38. percben a Tasnádi Unirea 19 és 20 évesei hozták össze a vezető találatot: Angelo Cocian indította bal oldalon Székely Krisztiánt, aki az alapvonal közeléhez érve elegánsan átemelte a labdát a rövid sarokra érkező, de elfekvő kapus felett, a laszti pedig a hosszú sarok kapufájáról a hálóba fordult vissza (1–0).

Fordulás után visszazárt a tasnádi csapat, a vendég-együttes pedig hiába birtokolta többet a labdát, nem volt veszélyes Görbe kapujára. Túloldalt Anton és Raul Silahi lövései törték meg a monoton, sok szabálytalansággal tördelt játékot. Cristi Popa cserékkel próbálta volna kicsit élénkíteni a csapata játékát, viszont Székely és Ciul lehozatalával veszített a sebességéből az Unirea.

Denis Cubaș, Parnău Márk és Pavel Nemeș semmi újat nem hozott a tasnádi játékba, sőt ez utóbbi hatalmas helyzetet tapsolt el a ráadás percekben: egy bal oldali kontránál futott be a kapu elé, de nem nézett fel a labdáról, így nem látta, hogy merre lő, a lapos, gyenge lövés pedig elakadt a kapusba. Pedig, ha felnézett volna, még azt is láthatta volna, hogy középen szabadon érkezett Raul Silaghi, akinek, ha lepasszolta volna, vélhetően nem hibázik 1 méterről, üres kapuval.

Maradt az 1–0 és az egyik néző „bölcs” beszolása: „Az eredményen kívül semmi sem volt jó ezen a meccsen.”

Mestermérleg

„Saját magunk dolgát nehezítjük, ugyanis néhány játékos nem akar együttműködni, vagy nem dolgozik eleget. Vannak keretgondok is, hiszen Raul Stanciu lába gipszben van, Mădălin Bolbának pedig egészségi gondjai vannak. A hangulatra sem lehet panasz. Ráadásul most az anyagi gondok is rendeződnek. Úgy értesültem, hogy a helyi önkormányzat megszavazta azt az összeget, amelyre szüksége van a klubnak hogy megadja a fizetéseket (két és fél hónap elmaradás és meccsprémiumok nem voltak kifizetve – szerk. megj.). Én szeretném a vészharangot kongatni, hogy a srácokban tudatosuljon, hogy munka nélkül nem játszhatnak magasabb osztályban” — nyilatkozta a találkozó után Cristi Popa.

A bajnoki idényben az Unirea háromszor nyert és háromszor ikszelt idehaza, de egyszer sem veszített. A következő körben Szászhermányban játszik a szatmári csapat, majd Csíkszeredában lép pályára Cristi Popa legénysége. November 30-án pedig az utolsó 2018-as meccset játssza, Barcarozsnyó lesz a vendég Tasnádon az odavágó zárásán.

„Két hosszú út vár ránk két csapathoz, amellyel nagyon nehezé dolgunk lesz. Mindkét városban egy nappal korábban el kell utazni, de a fáradság így is előkerül, hiszen a fiúk az erejük határán vannak. Végül jön majd Barcarosznyó, egy robusztus, erős csapat. De sok pontot akarunk még szerezni ezen a három meccsen, amit remélem, sikerül majd begyűjteni. Viszont ezért dolgozni kell, ezt kell megértsék a fiúk” — tette hozzá a szakvezető.

Elektromos eredményjelző

A szombati mérkőzésen „debütált” a tasnádi focipálya elektromos eredményejlzője is. Egy bukaresti cégtől vásárolta meg az AFC Unirea egyesület 5100 lej értékben. Aciu Florin klubelnök elmondta, hogy támogatók adakozásából sikerült összegyűjteni a pénzt a kijelzőre, amelyen ki lehet írni a pályán fellépő két csapat nevét, az eredményt, illetve a játékidőt is mutatja. Bármennyire is fura, de Szatmár megyében ez az első elektromos kijelző egy focipályán. Hasonló berendezés az Olimpia Stadionban sincs.

Liga 3, 5. csoport, 12. forduló

Tasnádi Unirea – Szászmedgyesi Gaz Metan II 1–0 (1–0).

Gólszerző: Székely (38. perc)

Unirea: Görbe – Palinceac, Vincze L., Vădan, Bălău, Anton, Silaghi, Cocian (Varga, 66. perc), Székely (Nemeș, 71.), Ciul (Parnău, 79.), Vincze D. (Cubaș, 59.). Vezetőedző: Cristian Popa.

Gaz Metan II: Gîrnod – Capră, Băcilă, D. Pop, Vlad (Albu, 66. perc), Cioban, Bîrză, P. Costea (Sîncelean, 62.), Iorga, Hăjmășan, Mateș. A klub küldötte: Mihai Moraru.

AFK Csíkszereda – AFC Szászhermány 2–2

Szászrégeni CSM Avântul – Kolozsvári CFR II 1–1

Kolozsvári Sănătatea – Radnóti CS 1–0

Tordai Sticla Arieşul – AFC Székelyudvarhely 1–0

MSE Marosvásárhely – Dési Unirea 1–1

Besztercei Unu Fotbal Gloria – Nagybányai Minaur 1–0

Barcarozsnyói Olimpic Cetate – ACS Fotbal Comuna Lénárdfalva 0–2