2024. 04 24.
14 °C

Spurs- és Pool-előny a BL-ben

2019.04.10 - 02:22

Habár Sergio Agüero révén már a mérkőzés elején megszerezhette volna a vezetést a Manchester City, az argentin elhibázta a VAR segítségével megítélt büntetőt, Szon Hung Min viszont a hajrában betalált, így a Tottenham 1–0-ra legyőzte Pep Guardiola együttesét a Bajnokok Ligája negyeddöntőjének első felvonásán.

A Tottenham – amely nyolc év után jutott el ismét legjobb nyolcig a legrangosabb sorozatban – tehát veretlen marad új stadionjában, hiszen a Crystal Palace elleni Premier League-győzelem után a BL-ben is győzni tudott. A Manchester City pedig rontotta statisztikáját, hiszen a londoni meccs előtt 22-ből 20-at megnyert. Ez volt tehát a harmadik veresége, és az egészen biztos, hogy nem lesz könnyű dolga a hazai visszavágón, különösen ha figyelembe vesszük azt a tényt, hogy a Tottenham az előző 9 alkalommal mindannyiszor továbbjutott az aktuális európai kupapárharcából, ha megnyerte az első meccset.

A nap másik mérkőzésén a Liverpool remek első félidőt produkálva kétgólos előnyt szerzett odahaza az FC Porto ellen.

Az angol együttes villámrajtot vett, és korán megszerezte a vezetést: Naby Keita megpattanó lövése landolt Casillas kapujába (1–0). A 26. percben Jordan Henderson álompasszal ugratta ki a jobb oldalon a védők mögé befutó Trent Alexander-Arnoldot, akinek lapos és pontos beadását követően Firmino két lépésről a kapuba passzolta a labdát (2–0).

Az eredmény már nem változott így Jürgen Klopp minden klubsorozatot figyelembe véve a 400. győzelmét aratta edzői pályafutása során, ebből 111-et a Liverpool kispadján. A Borussia Dortmund élén 180, a Mainzén 109 megnyert meccsel zárt.

Mindkét találkozó visszavágóját április 17-én rendezik.