×
2024. 04 26.

Svédek elleni győzelemmel kezdtek a románok

2012.06.14 - 10:35

Győzelemmel kezdte a női kosárlabda–válogatott a 2013-as Európa–bajnoki selejtezőt: szerdán Târgoviştén a Dan Fleşeriu szövetségi edző által irányított „trikolór”-ok 66–59 arányban verték a vendég Svédországot.

Az első negyed kiegyenlített játékot és sok pontot hozott. A Părău, Stoenescu, Mărginean, Cutaş, Pavel felállásban kezdő román lányok jól kezdtek, viszont nagy különbséget nem sikerült kiharcolni. A 7. percben 12–12 volt az állása, az első tíz perc végén pedig már 20–20-at mutatott az eredményjelző. A folytatás viszont már nem hozott ilyen sok pontot, a skandinávok pedig négy pont előnyt szereztek a nagyszünet előtt (33–37). A fordulás után összeszedték magukat a lányok, Mărginean vezényletével pedig 47–40-re fordítják az állást. A svédek még felzárkóztak az utolsó pihenőig kettőre (49–47), majd az negyedik negyed elején Nordstrom triplájával ismét egy ponttal vezettek, viszont egy 8–0-s sorozattal a románok ismét átvették az irányítást, és a végéig már ki sem engedték kezükből az előnyt. Végül 66–59 arányban nyertek a „trikolór”-ok, a Szatmárnémeti VSK játékosa, Anemarie Părău pedig a hazaiak egyik legjobbja volt 14 ponttal és 4 lepattanóval.