borús égbolt
1USD = 4.66 RON

Szabó Szabolcs bajnoki ezüstérmes

2017.11.25 - 20:55

Harmadik éve őriz egy dobogós helyet a Szatmárnémeti Sportklub a 15 éves fiú párbajtőrvívók egyéni versenyében, ugyanis szombaton – kisebb meglepetésre – Szabó Szabolcs szerzett ezüstérmet.

A bukaresti versenyen a Csiszár Ferenc, Nagy Lehel, Adrian Pop, Simona Surducan edzőnyégyes tanítványa a legjobb nyolc között egy a konstancai Andrei Papp ellen győzött 15–13-ra és biztosította vívópályafutása első bajnoki érmét. Viszont nem elégedett meg a bronzéremmel, és az elődöntőben egy újabb szoros asszóban, ezúttal a nagyváradi Bagdan Kristófot verte 15–13-ra. Hasonló eredményt jegyeztek a fináléban is, de ezúttal az ellenfél javára: Daniel Popa (Dinamo) nyerte a bajnokságot. Vagyis, Szabolcs két tusra volt az aranyéremtől.

A tavalyi bronzérmes Tudor Surducan ezúttal lemaradt a dobogóról, a 9. helyen zárt. Két évvel ezelőtt Mácska Ádám bajnoki címet szerzett, Alex Oroian pedig a dobogó harmadik fokán állhatott. Ők ketten már „kiöregedtek”, de úgy tűnik, hogy tehetséges generáció követi őket. Többek között őket is fel lehetne karolni azáltal, ha a Román Olimpiai- és Sportbizottság úgy dönt – a Román Vívószövetség javaslatára –, hogy Szatmárra hozza a férfi párbajtőrvívó olimpiai központot.

Vasárnap a fiúk csapatversenyével zárul a román bajnoki év.