×
2024. 04 24.

Szakadó esőben kezdődött a Rally Sprint 2014-es idénye

2014.02.23 - 16:51

A 16 éves Balogh Alex volt a Rally Sprint országos–bajnokság első fordulójának legnagyobb meglepetése: a fiatal pilóta leiskolázta a mezőnyt szombaton a szatmárnémeti versenyen.

Harminchat pilóta állt rajthoz szombaton Szatmárnémetiben a Rally Sprint autós ügyességi és gyorsasági országos–bajnokság első fordulójában, amelyet a Román Autóklub (ACR) szatmárnémeti fiókszervezete, a Szatmárnémeti Auto Karting Rider’s SK és a Szatmárnémeti Polgármesteri Hivatal közösen szervez meg, immár kilencedik éve.

A helyi amatőr és profi versenyzők mellett sárközújlaki, halmi, decebali, nagybányai és désiek mérkőztek meg egy új vonalvezetésű pályán. Köztük volt a tavalyi abszolút bajnok, a háromszoros aranyérmes Májer Richárd is. A Győrött tanuló egyetemi hallgatónak viszont nem ez volt a legjobb hétvégéje, ugyanis a szakadó esőben megcsúszott a nedves aszfalton és gumifalnak ütközött. Szerencsére nem sérült sem ő, sem az autója, így befejezte körét. A második futama jobban sikerült, ezzel megnyerte az Only Open 1-es kategóriát, de csak harmadik lett a nyílt versenyben. Az utóbbiaknál egyébként egy újabb ifi pilóta nyilvánult meg: a 16 éves Balogh Alex leiskolázta a mezőnyt. A szatmári srác simán nyerte a korosztályos megmérettetést, majd a nyílt versenyben rutinos pilóták, Kui Ferenc és Májer Ricsi előtt zárt az élen.

Seletye Dávid, az ACR szatmárnémeti igazgatója elmondta, az idei öt fordulós verseny következő etapját áprilisban rendezik, ugyancsak a Gorunului utcai gyakorlópályán.

KATTINTSON IDE ÉS NÉZZE MEG A VERSENYEN KÉSZÜLT FÉNYKÉPEKET IS!

Eredmények

Junior I korosztály: 1. David Tarţa (11 éves, Nagybánya, Suzuki Swift), 2. Pintye Balázs (11 éves, Szatmárnémeti, Honda), 3. Leontin Iocsak (14 éves, Sárközújlak, Suzuki Swift).

Junior II: 1. Balogh Alex (16 éves, Szatmárnémeti, Mazda), 2. Laurenţiu Kira (17 éves, Szatmárnémeti, Honda), 3. Flaviu Purgui (16 éves, Szatmárnémeti, Peugeot).

ON1 géposztály: 1. Füstös Tibor (Dés, Mitsubishi), 2. Füstös András (Dés, Mitsubishi), 3. Gulya Zsolt (Szatmárnémeti, Mitsubishi).

ON2: 1. Balogh Edgard (Szatmárnémeti, Mitsubishi), 2. Cosmin Caraba (Szatmárnémeti, Mitsubishi), 3. Havrilla Péter (Nagybánya, VW Golf).

ON3: 1. Kovács Levente (Szatmárnémeti, BMW), 2. Adrian Muntean (Nagybánya, BMW), 3.George Hojda (Decebal, BMW).

Only Open 1: 1. Májer Richárd (Szatmárnémet, Honda), 2. Mihai Vezendan (Szatmárnémeti, Honda), 3. Kui Ferenc (Szatmárnémeti, Honda).

Only Open 2: 1. Cătălin Farcău (Szatmárnémeti, BMW), 2. Florin Stecka (Szatmárnémeti, BMW).

Open: 1. Balogh Alex, 2.Kui Ferenc, 3. Májer Richárd.

Kép és szöveg: Pesek Attila