2024. 04 26.
3 °C

Szalah-hal a pályán, Egyiptom is szenvedett

2018.06.20 - 04:27

Három nagy védelmi hiba döntötte el Oroszország és Egyiptom párharcát az A-csoportban, így a hazaiak ismét nagy különbséggel nyertek.

Az orosz labdarúgó-válogatott a második meccsét is simán megnyerte a hazai rendezésű világbajnokságon, Szaúd-Arábia 5–0-s kiütése után Egyiptom ellen 3–1-re diadalmaskodott.

A torna előtt a legtöbb kritikát kapó Szbornaja a hat pontjának és a kiváló gólkülönbségének köszönhetően szinte biztos továbbjutónak érezheti magát. Az egyiptomi együttesbe a keddi meccsre visszatért a vállsérüléséből felépült Mohamed Szalah, aki büntetőből gólt is szerzett. Ám ez csak a szépítésre volt elég, ugyanis addig az oroszok kihasználták az afrikaiak hatalmas védelmi hibáit, és háromszor is betaláltak Mohamed El-Senavj kapujába. És mindez negyed óra zajlott le: Roman Zobnyin „eltört” lövése után a labda irányt váltott az ötösön elcsúszó védőn, Ahmed Faszj lábán, az irányt váltó labda így a jobb sarokba gurult (1–0). Tíz perccel később Gyenyisz Cserisev a kapuba bombázott (2–0), a 62. percben pedig már három volt a két csapat között Artyom Dzjuba találatával (3–0).

A csoport utolsó fordulójának a mérkőzéseit, az Uruguay – Oroszország és Szaúd-Arábia – Egyiptom összecsapásokat hétfőn rendezik.

A-csoport, 2. forduló

Oroszország – Egyiptom 3–1 (Faszj 47. perc – öngól, Cserisev 59., Dzjuba 62., illetve Szalah 73. – 11-esből).