×
2024. 04 19.

Szamosújváron küzd az Avasfelsőfalui Energia

2012.06.26 - 16:49

Csütörtökön kezdődik a junior A1 korosztályos labdarúgó–bajnokság zónadöntője, a IV. ligás ificsapatok Szatmár megyei bajnoka, az Avasfelsőfalui Energia pedig Szamosújváron játszik egy elődöntős helyért.

Sergiu Stan edző legénysége a Szeben megyei Keresztányszigeti Inter SK ellen játszik csütörtökön 19 órától, másnap 18 órától pedig a Bihar megyei Hegyközpályi Kinder Junior SE lesz az avasiak ellenfele. A másik ágon a házigazda Kolozs megyei Szamosújvári Atletic Olimpia SK és a Beszterce–Naszód megyei Szászbudáki FC játszik egymás ellen két találkozót. Ennek a párharcnak a győztes július 1–én az Energia, Inter SK, Kinder Junior trió legjobbjával küzd majd az országos elődöntőbe jutásért.

A zónadöntőben résztvevő csapatokat a román szövetség négy csoportba osztotta, és ezen szériák legjobbjai küzdenek majd július 7-én és 8-án a bufteai futballközpont műfüves pályáin a bajnoki címért.

Mint ismeretes, az Energia a Kaplonyi Fortuna elleni döntőben nyerte meg a szatmári bajnokságot, majd a Máramarosszigeti Plimob elleni győztes megyeközi selejtező után vívta ki a zónadöntőben való szereplést.