2024. 04 26.
3 °C

Szárnyra kelt a VSK a spanyollal

2018.11.28 - 20:39

Harmincöt pontos győzelemmel mutatkozott be a Szatmárnémeti VSK spanyol szakvezetője, Maikel Lopez. A lányok szerdán majdnem végig jó játékot nyújtottak a brassóiak elleni hazai bajnokin.

Simán behúzta a Brassói CSTBv elleni hazai bajnoki mérkőzést a Szatmárnémeti VSK, viszont a mutatott teljesítmény alapján felvetődik a kérdés: az odavágón hogy tudta megverni a Cenk alatti alakulat a piros-fehéreket?

Szerdán Mandache, Denson, Amukamara, Kádár, L’loyd felállásban kezdett a VSK új edzője, Maikel Lopez bemutatkozó meccsén, míg a brassói vendégek vélhetően két kiskocsival érkeztek, ugyanis összesen nyolc játékos alkotta Dan Calancea keretét (ebből csak hatan játszottak).

Rá is fázott érdektelenségére a rutinos edző, hiszen csapata amatőr brigádhoz hasonló teljesítményt nyújtott az első húsz percben. Lopez tanítványai másfél perces 7–0-lal nyitottak, az 5. percben pedig már tizenöt pont volt közte (17–2). Innen kicsit visszavettek a VSK játékosai, így az ellenfelük feljött tíz pontra az első szünetig (25–15).

A második negyed egy kiváló edzés volt a szatmári csapatnak: a brassóiak minden második labdát odaajándékoztak a VSK-nak, akik ezután gyors ellentámadásokat vagy jól felépített támadásokat gyakorolhattak. Közben a pontok is potyogtak, a 17. percben már huszonnégy pont volt a szatmári fór (39–15), amikor a brassóiak is megszerezték az első pontjaikat. Ezután sem kellett sok vendég pontdobót jegyzetelni, hiszen a második tíz percben összesen 6 pontot sikerült szerezniük. Innen a 26 pontos VSK-előny, amellyel a két csapat a második félidőre fordult.

Kicsit felrázhatta Calancea a tanítványait, akik a harmadik negyedben már jelentősen jobb teljesítményt nyújtottak, és a részeredményt tekintve majdnem végig egyenlő ellenfelei voltak a VSK-nak. Tíz másodperccel az utolsó szünet előtt viszont Oláh Andrea betalált, így huszonnyolc pontos előnnyel várhatta a záróperceket a hazai alakulat (68–40).

Kicsit ki is engedett a szatmári csapat, és magára húzta a vendégalakulatot, de a győzelme egy pillanatig sem forgott kockán. Legtöbb huszonegy pontig jött fel az Olimpia (70–49), de egy perccel a zárás előtt a Lopez-gárda harmincra növelte a fórt (86–56), a meccset pedig Lazăr közel félpályás triplája zárta (91–56).

Szép játékkal és magabiztos győzelemmel mutatkozott be Lopez, de a VSK marad a táblázat 3. helyén, s egy pont a hátránya a brassóiak mögött, viszont egy meccsel kevesebbet játszott eddig a bajnokságban. Sok idő nem marad a pihensére, ugyanis szombaton a következő etap meccsét rendezik, amikor a VSK a Kolozsvári U vendége lesz.

Nemzeti Liga, A-csoport, 7. forduló

Szatmárnémeti VSK – Brassói CSTBv Olimpia 91–56 (25:15, 22:6, 21:19, 23:16).

VSK (pontok száma/lepattanók/gólpasszok): Kádár (0/1/0), Mandache (11/6/4), Denson (24/7/4), Amukamara (14/2/6), L’loyd (13/8/4), Oláh (4/2/1), Huţanu (4/0/0), Lazăr (5/1/0), Pop (7/1/4), Uiuiu (5/1/1), Baltic (2/9/1), Pane (2/0/1). Vezetőedző: Maikel Lopez.

Olimpia (pontok száma/lepattanók/gólpasszok): Ferenczi (17/4/2), Szmutku (2/3/3), Pesovic (7/7/4), Bartee (18/8/3), Al Ash Hab (2/3/0), Filip (10/7/1). Vezetőedző: Dan Calancea.

Sepsiszentgyörgyi Sepsi-SIC – Aradi FCC ICIM 68–58