×
2024. 04 27.

Szatmári siker a 14 éveseknél és 10 éveseknél

2016.11.24 - 10:24

Baranyai Dóra (képünkön), Mihai Lungu, Vanessa Nocaci és Andrei Mărcuș is döntött nyert, így a dobogó legfelső fokára állhatott fel a kolozsvári tornán.

Remekeltek a szatmári teniszezők Kolozsváron, a Napoca Kupa korosztályos hazai tornán, hiszen hatból négy kategóriában állhattak a dobogó legfelső fokára. A 14 éves lányoknál Baranyai Dóra (Szatmárnémeti Tennis 4You SK) simán verte a mezőny a fináléig. A döntőben volt a legnehezebb meccse, ugyanis a nagyváradi Bianca Moise elleni párbajban három szett után hirdettek győztest: a szatmári lány 6:1, 2:6, 6:1 arányban győzött.

14 éves fiúk között Mihai Lungu (Szatmárnémeti Sănătatea) szerzett aranyérmet.

10 éves lányok között Claudia Cădar (Sănătatea) miután 6:0, 6:0-ra győzte le a besztercei Delia Dumát, következő körben az első számú kiemelttől, a stéjvaspataki Barna Andreától kapott ki. Barna viszont nem örülhetett a végső sikernek is, ugyanis a fináléban Cădar csapattársa, Vanessa Nocaci győzte le, aki végiggázolt a mezőnyön. A 10 éves fiúk között az első számú kiemelt, Andrei Mărcuș (Sănătatea) volt a legjobb. Ebben a kategóriában Feldmesser Dávid (Sănătatea) az első mérkőzésén kikapott a zilahi Patrick Verdeștől.

A 12 éves fiúk viadalának első körében Mihali Dominik (Sănătatea) szoros mérkőzésen kapott ki három szettben, 7:5, 3:6, 4:6 arányban a dévai Sebastian Alexoitól.