×
2024. 04 25.

Szatmári sráccal a pályán, Eb-re mehet a válogatott

2018.09.12 - 02:24

Közel került az Európa-bajnoki szerepléshez Románia 21 éven aluliak labdarúgó-válogatottja, miután a legutóbbi két csoportmeccsen Portugáliában, majd odahaza az eddigi csoportelső Bosznia-Hercegovinával is győzni tudott.

A szatmári Rus Adriánnal (képünkön balra) felálló korosztályos csapat pénteken hatalmas bravúrt hajtott végre Portugáliában, hiszen 2–1-re tudott nyerni úgy, hogy a házigazdák a ráadás 9. percében 11-est is hibáztak. Kedden Konstancán fogadták az addigi éllovas bosnyákokat, Mirel Rădoi szövetségi kapitány pedig ismét a kezdőbe tette Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK-nál játszó hátvédet. A 16. percben Adrian Petre vezetést szerzett a román együttesnek (1–0), majd a 70. percben Ianis Hagi szögletből csavart a egyenesen a bosnyák kapuba (2–0). Ezzel Románia oda-visszavágón verte a szláv ellenfelét (idegenben 3–1-re győzött Románia), és a mostani sikerrel átvette a vezetést a csoportban úgy, hogy eddig egy mérkőzéssel játszottak kevesebbet, mint a bosnyákok.

Románia – Bosznia-Hercegovina 2–0.

Négy pontot kell begyűjtsön még a válogatott a hátra maradt két mérkőzésen, hogy kvalifikálja magát a kontinentális tornára, amelyet jövőre rendeznek meg Olaszországban és San Marionoban.

Románia legutóbb 1998-ban szerepelt U21-es Eb-n.