14 °C
1USD = 4.59 RON

Szatmárnémeti VSK – Ármos Sándor 1–1

2019.11.02 - 15:38

Értékes pontot szerzett a Nagykárolyi VSK Victoria az Olimpia-Daniel Prodan Stadionban a Szatmárnémeti VSK vendégeként. A Botan-alakulat hőse a kapus volt, aki 11-est is védett szombaton.

Ünnepelt a Nagykárolyi VSK Victoria legénysége szombat délután Szatmárnémetiben, miután 1–1-es döntetlent játszott a Szatmárnémeti VSK-val a Liga 4 C-csoportjának rangadóján, az Olimpia-Daniel Prodan Stadionban.

A szitáló eső és csontig hatoló őszi hideg ellenére a két csapat jó iramban játszott. Még divíziós meccsek ritmusát is felülmúló találkozón két jól képzett alakulat állt egymással szemben, de a szatmáriak enyhe taktikai fölénye látható volt a pályán nyújtott teljesítményben is: a nagykárolyi térfélre billent a pálya, és sokkal veszélyesebbek voltak a kapura. Viszont Ármos Sándor bezárta a nagykárolyiak kapuját: nem kockáztatott, és csak olyan labdákra feküdt rá, amit biztosan fogni tudott, a többit pedig bokszolva védte. Még akkor sem remegett meg a lába, amikor a tizenegyes pontnál álló Gabriel Cădarral állt szemben: a 30. percben Nyéki Kevin a tizenhatoson belül kaszálta el hátulról a kapura törő Svarczkopf Istvánt, amiért Marius Omuț játékvezető 11-est ítélt, azonban Cădar gyenge lövését Ármos szögletre védte.

Az SZVSK végül megérdemelten szerzett vezetést a szünet előtt: Rareș Nyilvan bal oldalon futott fel, majd laposan, erőből rúgott kapura, amit Ármos védeni tudott, de a kipattanóra érkező Bogdan Faur már nem hibázott (1–0).

Fordulás után a Victoria legényei kiegyenlítették a játékot, de az eredményt is: egy szabadrúgásnál Florin Curileac egészen a 16-os széléig mozdult ki, viszont kiejtette az öléből a vizes labdát, a helyzetet kihasználó Tilinger Dániel pedig az üres kapuba vágta a lasztit (1–1).

Ármos óriási védéseinek köszönhetően nem változott az eredmény, a 62. percben Vlad Negrean fejese pedig a felső lécen csattant.

Mindkét csapat elvesztette ezzel a százszázalékos mérlegét, viszont őrzik veretlenségüket a Liga 4 C-csoportjában. Az SZVSK marad a 3. helyen, mivel három meccsel kevesebbet játszott eddig, mint a második Kaplonyi AS. A Victoriának pedig sokat érhet majd a szatmári döntetlen a végelszámolásnál, és a tabella élén zárhatja az őszi szezont.

Liga 4, C-csoport, 12. forduló

Szatmárnémeti VSK – Nagykárolyi VSK Victoria 1–1 (Faur 43. perc, illetvet Tilinger 57.)

VSK: Curileac – Tincău, Negrean, R. Ritli, Ionescu, B. Nyilvan, Simon, Svarczkopf, R. Nyilvan, Faur, Cădar. Cserepad: Oșan – Bordac, Jakab, Zima, Dragoș, Horotan, Țoca. Vezetőedző: Ritli Zoltán.

Victoria: Ármos – Griszhaber, Orosz, Holczberger, Ghiarfaș, Nyéki, Tilinger, Dallos, Bákai, Zbona, Veres. Cserepad: Mitrașca – Mihai, Koter, Vasin, Ghic, Schuler. Vezetőedző: Marius Botan.