×
2024. 04 26.

Szatmárnémeti VSK: Segesvár kipipálva

2013.11.18 - 16:46

Gyengén védett hétfőn a Szatmárnémeti VSK férfi kézilabdacsapatának a kapusa, Pogyină, de így is sikerült behúzni a Naţional elleni bajnokit.

Őrzi negyedik helyét a Szatmárnémeti VSK férfi kézilabdacsapata, miután hétfőn érvényesítette a papírformát és nyerte a sereghajtó Segesvári Naţional otthonában.

Az A–osztály 8. fordulójának zárómeccsén a hazaiak az első nyolc percben még tartották a lépést Nicola Istrate edző legénységével, de 4–4 után már rákapcsoltak a „piros–fehérek”, és folyamatosan növelték előnyüket, a szünetig tizenkettőre (11–23).

Fordulás után Istrate pihentette alapjátékosait, így lehetőséghez jutottak a cserék, akik azonban nem mindig álltak a helyzet magaslatán. A segesváriak az 50. percben felzárkóztak hét gólra, amikor Istrate ismét pályára küldte alapembereit, így sikerült a végéig megőrizni egy nyolc gólos különbséget (30–38).

A hétfői találkozóra egyébként sérülés miatt nem utaztak el Jurj és Chira. Istrate azonban reméli, hogy mindkét tanítványa felépül vasárnapig, amikor hazai közönség előtt, a Both Katalin Sportteremben a Fogarasi HCM ellen játszik majd rangadót a VSK.

Férfi kézilabda, A–osztály, B csoport, 8. forduló

Segesvári Naţional – Szatmárnémeti VSK 30–38 (11–23).

VSK: Cioroiu 13 védés (ebből 2 hétméteres), Pogyină 1 – Morar 7 gól (ebből 3 hétméteresből), Mateş 5, Ungar 5, Pop A. 5, Chira 5, Varga 5, Santeiu 3, Clipea 3, Pop R., Tătar, Tătăran.