2024. 04 27.
6 °C

Szatmáron dől el a továbbjutás

2017.05.14 - 15:17

Hazai pályán harcolhatja ki a továbbjutást a Szatmárnémeti LPS 19 éven aluliak csapata, amely egy remek játékkal 3–3-as döntetlen értek el vasárnap Konstancán, az ötszörös bajnok FC Viitorul elleni korosztályos elődöntő első mérkőzésén.

A találkozót azon a pályán játszották, ahol egy nappal azelőtt a Gheorghe Hagi által alapított együttes felnőttjei országos bajnoki címet ünnepeltek. Talán az ottani körülmények, illetve az ellenfél hírneve is megijesztette Dacian Nastai edző legénységét, hiszen kissé visszafogottabban kezdtek. Az enyhe mezőnyfölényt ki is használta az ellenfél, és kihasználva két védelmi hibát a 36. percben Andrei Ciobanu és Claudiu Zamfirescu révén már kettővel vezettek. A szünet előtt 11-eshez jutott Hagi fociakadémiájának a csapata, Alexandru Mățan pedig nem hibázott. De fordulás után erőre kapott a LPS és Pârnău Márk bombagóljával jelezte a szatmári alakulat, hogy az alapszakaszból a Nyugati csoport győzteseként jött az elődöntőbe. Négy perccel később, a szétnyíló hazai védelmet kihasználva Ioan Opriș faragott még egyet a hátrányból (3–2), a 78. percben Sergiu Ciocan zárt góllal egy ellentámadást.

„Szerintem most nőttünk fel oda, hogy 50 százalékos továbbjutási esélyünk legyen a Viitorullal szemben. Nem játszottunk gyengén az első félidőben sem, de ha a második forduló teljesítményét hozzuk a visszavágón, talán lesz esélyünk a döntőbe jutni” — nyilatkozta lapunknak Nastai, aki bízik abban, hogy sok szatmári eljön majd május 20-i visszavágóra, hogy „12. játékosként” segítse a LPS a döntőért folyó küzdelemben. A szatmári találkozón egyébként itt lesz Hagi is, aki elkíséri legénységét. Talán a város vezető politikusai is eljönnek azért, hogy lássák, érdemes a szatmári fiatal sportolókban befektetni.

A meccset szombaton 12 órától az Olimpia-Daniel Prodan, vagy a Someșul Stadionban rendezik. Akármelyik pályán játsszák a találkozót, az biztos, hogy olyan modern körülményeket nem tudnak biztosítani a szatmáriak a konstancaiaknak, mint amilyennel a szatmáriakat fogadták a tenger partján.

Liga Elitelor U19, elődöntő, 1. mérkőzés

FC Viitorul – Szatmárnémeti LPS 3–3 (3–0).

Gólszerzők: Ciobanu 28. perc, Zamfirescu 36. , Mățan 41. (11-esből), illetve Parnău 63., Opriș 67., Ciocan 78.

Viitorul: Dur-Bozoancă – Căpușă Băluță, Ghiță, Kilyén, Ciobanu, Iani, M. Ene, Zamfirescu, Pop, Mățan. Játszottak még: Rusu, Dumitrescu, Drăguș, Manole. Vezetőedző: Nicolae Roșca.

LPS: Moroz – Silaghi, Oltean, Catuna, Parnău, Micaș, Nagy, Cubaș, Ciocan, Opriș, Onea. Játszottak még: Székely, Oros, Topan, Forgács. Vezetőedző: Dacian Nastai.