2024. 04 27.
4 °C

Századik európai meccsén búcsúzott Pep Guardiola

2017.03.16 - 07:32

A Barcelona, a Real Madrid, a Bayren München, a Borussia Dortmund, a Leicester City, a Juventus, az Atlético Madrid és a Moncao is várhatja a Bajnokok Ligája negyeddöntőinek pénteki sorsolását.

Szerdán véget ért a labdarúgó Bajnokok Ligája nyolcaddöntője, így kialakult a következő kör mezőnye. Három spanyol, két német, valamint egy-egy angol, olasz és francia együttes jutott be a legjobb nyolc közé, vagyis a Barcelona, a Real Madrid, a Bayren München, a Borussia Dortmund, a Leicester City és a Juventus után kvalifikálta magát a negyeddöntőbe az Atlético Madrid és az AS Moncao is.

Szerdán az Atlético Madrid hazai pályán 0–0-s döntetlent játszott a Bayer Leverkusennel, így 4–2-es összesítéssel a negyeddöntőbe jutott. A Leverkusen még soha nem jutott túl a BL nyolcaddöntőjén, míg Diego Simeone az legutóbbi három idényhez hasonlóan most is BL-negyeddöntőbe vezette csapatát. Ezt más edző nem mondhatja el magáról.

Nem volt viszont oka az ünneplésre a másik sztáredzőnek, Pep Guardiolának, hiszen edzőként a 100. európai kupamérkőzésén ült valamely csapat kispadján, de először veszített párharcot a BL nyolcaddöntőjében. A korábbi szezonokban legalább az elődöntőt ért el a Barcelonával és a Bayern Münchennel. A Manchester City ugyanis a hazai 5–3 után 3–1-re kapott ki a Monaco vendégeként szerda este. A City története során először veszített francia ellenféllel szemben, ez rögtön a továbbjutásába került. Nem túl hízelgő az angolokra nézve, hogy most először búcsúzott csapat a BL kieséses szakaszában úgy, hogy hat gólt szerzett a párharcban. Ezzel egyébként történelmi tetthez segítette a Monacót, amely első klubként ünnepelhetett továbbjutást azt követően, hogy az első meccsen öt gólt kapott.

A negyeddöntő párosításait pénteken 13 órakor sorsolják ki, az első mérkőzéseiket április 11–12-én, míg a visszavágókat április 18–19-én rendezik. Két nappal később, április 21-én már az elődöntő párosításait sorsolják.

Bajnokok Ligája, nyolcaddöntő, visszavágó

Atlético Madrid – Bayer Leverkusen 0–0; továbbjutott: az Atlético Madrid, 4–2-es összesítéssel.

Monaco – Manchester City 3–1 (Mbappé 8. perc, Fabinho 29., Bakayoko 77., illetve Sané 71.); továbbjutó: a Monaco, 6–6-os összesítéssel, idegenben szerzett több góllal.