×
2024. 04 20.

Százast adtak a marosvásárhelyieknek

2019.11.03 - 03:18

Behúzta a marosvásárhelyi bajnoki mérkőzést is a Szatmárnémeti VSK női kosárlabdacsapata, és a papírformának megfelelően csak az volt a kérdés, hogy mekkora lesz a különbség a végeredményben a két csapat között.

Igaz, az ideiglenes vezetőedző, Volha Jaroshka-Tămărgeanu sem bízta a véletlenre a szombati bajnokit, és erős ötössel kezdte a meccset: Bernice Mosby, Oláh Andrea, Maja Miljkovic, Andreea Huțanu és Alina Podar állt fel az első percekre. Bár kisebb hibák és pontatlan dobások még „becsúsztak” a szatmári játékba, mégis 0–17-es szatmári vezetést mutatott az eredményjelző 5 perc játékidő után. Két perccel később, Oláh Andi duplája után már húsz pont volt a két csapat között (2–22), a szünetig pedig csak egy pontot nőtt a szatmári fór (10–31). A különbség gyprs ütemben növekedett a folytatásban is, a 14. percben pedig Andi triplája már harmincat tett a két csapat közé (15–45). Huțanu távoli találata után 19–61-es eredményt mutatott az eredményjelző a 17. percben, majd Adina Pop és Flavia Ferenczi is tettek hozzá négy pontot (19–65).

A marosvásárhelyiek nem tudtak mit kezdeni a szatmári térfélen, kevés alkalommal jutottak dobásig, így mínusz negyvennégyről várhatták a második félidőt (21–65).

Fordulás után alaposan visszavett a tempóból a szatmári alakulat, jobban szétnyílt a védelem is, így a házigazdák is több lehetőséghez jutottak. A Sirius játékosai a 29. percben, Brittney Rachel Dunbar duplájával „jöttek fel” mínusz harmincnyolcra (41–79), és a részeredmény tekintetében meg is nyerték a harmadik negyedet (). Viszont ez csak enyhe vigasz volt a számukra, hiszen az utolsó tíz perc ismét a szatmáriaké volt. Gál Emese tripláival a hazaiak még tartották a lépést vendégekkel, de Adina Stoiedin szabaddobásaival a 36. percben ötvenegy pont volt már a VSK-fór (47–98). Adina Pop duplájával a 38. percben átlépte a százas határt is a szatmári csapat (48–101), majd Kádár Annamária pontjai zárták a meccset (48–104), így a VSK négyből négy győzelemmel toronymagasan vezeti a Nyugati-csoportotot.

Hosszú, három hetes szünet következik a csapatoknak a válogatottak Európa-bajnoki slejtezője miatt. Mint arról beszámoltunk, a VSK-tól Julia Gladkova (orosz), Miljkovic (szerb), Podar, Popescu és Stoiedin (román) kapot meghívást a nemzet csapatba.

November 24-én a Kolozsvári Universitatea érkezik vendégnek az ötödik bajnoki meccsre.

Nemzeti Liga, Nyugati csoport, 4. forduló

Marosvásárhelyi Sirius – Szarmárnémeti VSK 48–104 ()

Sirius (pontok/lepattanók/gólpasszok): Bodar (2/0/0), Feises (6/0/3), Mészáros (13/2/0), Gál (12/2/2), Dunbar (7/6/5), Badi (0/4/1), Szász (2/4/0), Pálfi (0/2/0), Kertész, Ignat-Kleeman (6/1/3), Bokor (0/1/0), Molnár (0/1/0). Vezetőedző: Ionel Bustur.

VSK (pontok/lepattanók/gólpasszok): Mosby (19/11/3), Oláh (13/4/3), Miljkovic (16/3/7), Podar (16/2/1), Huțanu (16/7/4), Popescu (5/0/1), Pop (5/0/1), Szmutku (1/1/0), Ferenczi (5/0/0), Kádár (2/0/0), Stoiedin (6/11/1). Vezetőedző: Volha Jaroshka-Tămărgeanu.