2024. 04 19.
3 °C

Szégyen! Nemeszsuk is verte az Olit

2014.09.09 - 19:47

A mérkőzés hajrájában egyenlített az Olimpia a Liga 3-as Nemeszsuki Unirea elleni kupameccsen, majd a tizenegyespárbajt is elbukta a legénység, így ebben az idényben még egy tétmeccset sem tudott nyerni a csapat Cosmin Bodea edző vezetése alatt.

Az elmúlt évek leggyengébb idénykezdését jegyezhetjük a Szatmárnémeti FC Olimpiának: a szatmáriaktól „megtisztított” alakulat eddig még egy tétmeccset sem tudott nyerni, kedden a harmadosztályos Nemeszsuki Unirea verte Cosmin Bodea vezetőedző legénységét a Román Kupa ötödik fordulójának találkozóján. Mint ismeretes, a bajnoki nyitányon az újonc Karánsebesi FC is verte az Olimpiát.

A szakvezetésnek nem pihentette az alapcsatot, nem is lett volna oka rá, ugyanis az elmúlt hétvégén nem játszott bajnoki meccset az Olimpia, a következő meccset pedig szombaton fogják játszani. A találkozó tökéletesen kezdődött a szatmáriaknak, hiszen egy kezezés után már a 2. percben tizenegyeshez jutott a vendégcsapat, amit Boştină értékesített (0–1). Senki sem gondolta volna, hogy ez a pontrúgás „bemelegítés” volt ahhoz, ami 120 perc után következett. Tíz perccel a vezetést jelentő gól után ugyanis egyenlített a harmadosztályos ellenfél (1–1), majd szünet előtt, a 26. percben fordítani is tudtak (2–1). A második félidőben egykapuzott az Olimpia, de a halvány támadásokat könnyedén visszaverte a kapuja elé „beparkolt” nemeszsuki csapat. Az időhúzásra berendezkedett Unirea viszont megtört a rendes játékidő utolsó percében, amikor Onicaş fejelt a kapuba egy beadás után (2–2, 89. perc). Egyenlített az Olimpia így következhetett a hosszabbítás. A ráadás első perceiben kiegyenlítette a játékot a vendéglátó csapat, már többet támadott, de az Olimpia „hősiesen” kivédte a támadásokat, tíz perc után pedig ismét kézbe vette a kezdeményezést. Gól nem született, habár a 120. percben az Unirea állt a legközelebb a győztes találathoz, de a Kolozs megyeiek hibáztak a szatmári kapu előtt.

Így jöhetett az „orosz rulett” egy harmadosztályban botladozó csapat, és a másodosztályban álmodozó együttes között. Az első körben mindkét játékos hibátlan (az Olimpiától Iuhas szerzett gólt), majd Şuta véd, Laso pedig 2–1-re alakította az eredményt. A harmadik sorozat ismét hibátlan mindkét oldalról (Bic lőtte be a szatmáriak 11-esét), míg a negyedik körben mindkét játékos hibázik, az Olimpiától Muntean vette célba a verebeket. Apostu lábában volt a továbbjutást jelentő gól, viszont az ott is maradt, mert a labdát védte Vâtcă, így következhetett a büntetőknél is a ráadás. A nemeszsukiak nem hibáznak, Gavrilescu viszont a kapusba rúgja a labdát, így az Olimpia idei kupaszereplése egy meccset tartott.

A találkozó után többször is próbáltuk hívni telefonon a vezetőedző Cosmin Bodeát, aki nem volt hajlandó válaszolni, hogy magyarázatot adjon a csúfos idénykezdésre. Dan Domuţa Băbuţ klubelnök viszont válaszolt a telefonhívásunkra, bár nem volt ott a meccsen. Azonban nem volt hajlandó kommentálni a történteket, azt mondta, hogy szerdán vagy csütörtökön, miután kielemezik a meccset, sajtótájékoztatón fogják tudatni, hogy milyen szankciók várhatók a csapatnál a mosatni (le)szereplés után.

Szombaton bajnoki mérkőzésen lép pályára a szatmári csapat, ismét idegenben. Ezúttal a szatmárnémeti Zsiga Ervint is foglalkoztató, másodosztályos újonc Fortuna Poiana Câmpina lesz a vendéglátó ellenfél. A prahovai csapat is játszott tegnap kupameccset, simán, 3–0-ra verte a csoporttárs Tatrangi Unireát.ű

Eredmény

Román Kupa, selejtező, 5. forduló: Nemeszsuki Unirea (Liga 3) – Szatmárnémeti FC Olimpia 2–2 (1–2, 2–2, 2–2) – tizenegyes rúgások után: 4–3. Továbbjutott a Nemeszsuki Unirea.

Olimpia: Şuta – Burlacu, Ioniţă, Heil (Mureşan 32. perc), Iuhas, Gavrilescu, Onicaş (Apostu 47.), Muntean, Bic, Laso, Boştină (Feier 73.).