7 °C
borús égbolt

Szenzációs román és nyögvenyelős magyar siker

2012.10.14 - 21:10

A román labdarúgó válogatott hatalmas meglepetésre Isztambulban, a Şükrü Saracoğlu Stadionban győzte le Törökországot, a magyarok majdnem otthagytak két pontot Észtországban, Hollandia simán verte Andorrát a világbajnoki selejtezők harmadik fordulójában.

A harmadik fordulót játszották hétvégén a 2014-es brazíliai labdarúgó-világbajnokság európai selejtezőkörében. A D csoportban a román válogatott Törökországban, a magyar válogatott Észtországban lépett pályára, Hollandia pedig Andorrát látta vendégül.

Victor Piţurcă védekező felfogásban játszatta csapatát, ezt a támadósorban lévő gyors játékosokra, és az előreívelt labdákra épített kontratámadásokkal próbálta ellensúlyozni. A szövetségi kapitány taktikája nyerőnek bizonyult, hiszen éppen egy gyors kontrából született a mérkőzés egyetlen gólja, amelyet Grozav jegyzett Pintilii indításából a találkozó 45. percében. A második félidőben a törökök egyre nagyobb nyomást gyakoroltak a román kapura, de betalálniuk nem sikerült, így maradt az egy gólos román siker.

A magyar válogatott szinte végig mezőnyfölényben játszott az észtek ellen, az első félidőben akadtak is helyzetek, de Pareiko kapuja érintetlen maradt. Rögtön a második játékrész elején viszont Hajnal Tamás egy kiválóan helyezett lövéssel szerezte meg az előnyt a magyaroknak. A mérkőzés hátralévő részében a magyaroknak több gólhelyzete is akadt, a labda azonban minden alkalommal az észt kapus kezei között kötött ki. Az elbizonytalanodott vendégcsapatnak a hajrában Bogdán Ádám elképesztő védéseire is szüksége volt ahhoz, hogy három ponttal térjenek haza.

Vb-selejtezők, harmadik forduló

A csoport: Macedónia – Horvátország 1-2, Szerbia – Belgium 0-3, Wales – Skócia 2-1. A csoport állása: 1. Belgium 7 pont (6-1), 2. Horvátország 7 (4-2), 3. Szerbia 4, 4. Wales 3, 5. Skócia 2, 6. Macedónia 1.

B csoport: Csehország – Málta 3-1, Örményörszág – Olaszország 1-3, Bulgária – Dánia 1-1. A csoport állása: 1. Olaszország 7 pont, 2. Bulgária 5, 3. Csehország 4 (2 meccs), 4. Örményország 3, 5. Dánia 2 (2 meccs), 6. Málta 0.

C csoport: Feröer-szigetek – Svédország 1-2, Kazahsztán – Ausztria 0-0, Írország – Németország 1-6. A csoport állása: 1. Németország 9 pont, 2. Svédország 6 (2 meccs), 3. Írország 3 (2 meccs), 4. Ausztria 1 (1-2, 2 meccs), 5. Kazahsztán 1 (1-4), 6. Feröer-szigetek 0 (2 meccs).

D csoport: Törökország – Románia 0-1, Észtország – Magyarország 0-1, Hollandia – Andorra 3-0. A csoport állása: 1. Hollandia 9 pont (9-1), 2. Románia 9 (7-0), 3. Magyarország 6, 4. Törökország 3, 5. Észtország 0 (0-6), 6. Andorra 0 (0-12).

E csoport: Albánia – Izland 1-2, Svájc – Norvégia 1-1, Szlovénia – Ciprus 2-1. A csoport állása: 1. Svájc 7 pont, 2. Izland 6, 3. Norvégia 4, 4. Albánia 3 (4-5), 5. Ciprus 3 (3-5), Szlovénia 3 (3-5).

F csoport: Oroszország – Portugália 1-0, Luxemburg – Izrael 0-6. A csoport állása: 1. Oroszország 9 pont, 2. Portugália 6, 3. Izrael 4, 4. Észak-Írország 1 (1-3, 2 meccs), 5. Azerbajdzsán 1 (1-4, 2 meccs), 6. Luxemburg 1.

G csoport: Liechtenstein – Litvánia 0-2, Szlovákia – Lettország 2-1, Görögország – Bosznia-Hercegovina 0-0. A csoport állása: 1. Bosznia-Hercegovina 7 pont (12-2), 2. Szlovákia 7 (5-2), 3. Görögország 7 (4-1), 4. Litvánia 4, 5. Lettország 0 (3-8), 6. Liechtenstein 0 (1-12).

H csoport: Moldova – Ukrajna 0-0, Anglia – San Marino 5-0. A csoport állása: 1. Anglia 7 pont, 2. Montenegró 4 (8-2, 2 meccs), 3. Lengyelország 4 (4-2, 2 meccs), 4. Ukrajna 2 (2 meccs), 5. Moldova 1, 6. San Marino 0.

I csoport: Finnország – Grúzia 1-1, Fehéroroszország – Spanyolország 0-4. A csoport állása: 1. Spanyolország 6 pont (5-0, 2 meccs), 2. Franciaország 6 (4-1, 2 meccs), 3. Grúzia 4, 4. Finnország 1 (2 meccs), 5. Fehéroroszország 0.