2024. 04 18.
Andrea, Ilma

Szerb, amerikai, román, holland, svájci, indiai győzelmek

2015.07.13 - 08:18

Novak Djokovic megvédte címét a wimbledoni nyílt teniszbajnokságon: a világelső szerb játékos a vasárnapi döntőben – akárcsak egy éve – a hétszeres bajnok svájci Roger Federert győzte le négy játszmában, 7:6 (7–1), 6:7 (10–12), 6:4, 6:3 arányban, egy három órás mérkőzésen.

A 28 éves Djokovic pályafutása 200. Grand Slam-mérkőzésén a 9. győzelmét aratta: Wimbledonban harmadszor győzött, az Australian Openen ötször, a US Openen pedig egyszer diadalmaskodott. Ugyanakkor a vasárnapi volt a 40. Djokovic – Federer párharc, s a szerb győzelmével alakult 20–20-ra az egymás elleni mérleg. Uagyanakkor a világelső Djokovicot 1,88 millió angol fonttal jutalmazzák a szervezők a győzelemért, míg a döntős Federer ennek az összegnek a felét kapja meg.

Újabb Williams–csúcs

A női egyes tornában Serena Williams pályafutása hatodik wimbledoni győzelmét aratta, miután a szombati döntőben a spanyol Garbine Muguruzát verte két szettben, 6:4, 6:4-re, 1 óra 23 perces mérkőzésen. A világelső egyesült államokbeli teniszező korábban 2002-ben, 2003-ban, 2009-ben, 2010-ben és 2012-ben nyert Angliában, ugyanakkor a mostani volt a pályafutása 21. GS–győzelme. A wtatennis.com még azt is kiemelte, hogy 33 éves 289 napos Serena Williams lett a legidősebb női GS–győztes, megelőzve az eddigi csúcstartó, cseh származású, egyesült államokbeli Martina Navratilovát, aki 1990-ben, ugyancsak a Wimbledonon nyert 33 évesen és 263 naposan.

Tecău világelső párosban

A férfi párosban a román, holland páros, Horia Tecău és Jean-Julien Rojer nyertek, miután egy 1 óra 52 perces döntőben 7:6 (7–5), 6:4, 6:4-re verték a Jamie Murray, John Peers brit, ausztrál duót. A 30 éves konstancai Tecău 2010-ben, 2011-ben és 2012-ben is döntős volt az akkori párjával, a svéd Robert Lindstedttel. A hollanddal 2014-től játszanak párban és most sikerült GS-t nyerni. A román teniszezők közül ez legutóbb 1973-ban sikerült Ilie Năstasénak, aki az egyesült államobeli Jimmy Connors-szal az oldalán nyert az All England Club centerpályáján. A Tecău, Rojer páros egyébként a mostani győzelemmel átvették a férfi párosok világranglistájának a vezető pozícióját.

A vegyes páros döntőjében a magyar Babos Tímea az osztrák Alexander Peyával az oldalán , az All England Club centerpályáján, két rendkívül sima játszmában, 6:1, 6:1 arányban kaptak ki a svájci Martina Hingis és az indiai Leander Paes alkotta kettőstől. A találkozó mindössze 40 percig tartott.

A 34 éves Higinsnek egyébként szerencsét hoznak az indiaiak, ugyanis női párosban, a 28 éves Sania Mirzával az oldalán 1 óra és 215 perc alatt legyőzték az orosz Ekaterina Makarova, Elena Vesnina kettős 5:7, 7:6 (7–4), 7:5 arányban. Mirzának ez volt az első GS–győzelme, míg Hingis 1996 és 1998 után nyert ismét párost a Wimbledonon, és a mostanival együtt már a nyolcadik Grand Slam–sikerét aratta párosban.

Világranglisták

Míg a férfiaknál változatlan maradt az első tíz sorrendje a világranglistán – amelyet a Novak Djokovic (szerb), Roger Federer (svájci), Andy Murray (brit) hármas vezet –, a nőknél jelentős helycserék történtek. Megőrizte első pozícióját és óriási fölénnyel vezet az egyesült államokbeli Serena Williams (13 161 pont), viszont a második helyre feljött az orosz Marija Sarapova (6490). Az eddigi második Petra Kvitova az 5. helyre esett vissza, a korábbi ötödik Caroline Wozniacki pedig feljött a negyedik pozícióba. A Wimbledon első körében búcsúzó konstancai Simona Halep (5151) megőrizte a harmadik helyét. Az angliai döntős Muguruza egyébként hatalmasat lépett előre, hiszen a 20-ről a 9. helyre ugrott.