4 °C

Szerb győzelem

2018.06.17 - 17:48

Vasárnap megszakadt a szerbek egyik negatív sorozata: miután az utóbbi két vb-nyitójukat egyaránt 1–0-ra elveszítették, vasárnap délután Szamarában 1–0-ra legyőzték Costa Ricát.

Branislav Ivanovic, a Zenit hátvédje 104. alkalommal lépett pályára a szerb válogatottban, így Dejan Stankovicot megelőzve hazája örökrangsorának élére állt. Csapata remek iramban, lendületes játékkal kezdte a mérkőzést, ennek köszönhetően kidolgozott néhány ígéretes helyzetet, de a befejezések pontatlannak bizonyultak, illetve a Real Madrid kapusa, Keylor Navas nagyszerűen védett. Az első félidőben a közép-amerikai együttes is többször próbálkozott kapuralövéssel, viszont a szerbek kísérletei veszélyesebbek voltak, gól azonban egyikből sem született.

A második félidő Aleksandar Mitrovic ziccerével kezdődött, amit Navas szintén hárított, de Aleksandar Kolarov szabadrúgásánál már nem volt esélye: a szerb csapatkapitány kissé jobbról, 22 méterről elvégzett szabadrúgása mérnöki precizitással vágódott a kapu rövid felső sarkába (1–0).

A folytatásban Costa Rica a hátránya ellenére sem tudott változtatni a játék képén, kevés lehetősége volt az egyenlítésre, és azokkal sem tudott élni.