Ervin
2 °C

Szerdai BL-csodák: továbbjutott az MU és a Porto is

2019.03.07 - 02:52

Ha valaki azt hinné, hogy a Real Madrid továbbjutásával kifulladt a labdarúgó Bajnokok Ligája a meglepetésekből, az nagyot tévedett.

A Manchester United továbbjutása is szenzációnak számít, hiszen Ole Gunnar Solskjaer megbízott menedzser legényei a hazai 2–0-s verség és gyenge játék után Párizsban brillíroztak, és maguk javára fordítva a PSG elleni párharcot kiharcolták a negyeddöntőbe jutást.

Az angolok csapat korán tudtára adta francia vendégének, hogy nem csak látogatóba ugrott át a La Manche-csatornán. A 2. percben Romelu Lukaku csapott le egy gyenge passzra, majd egy az egyben rávezethetett Buffonra, el is húzta mellette, de kicsit hosszan tette ezt, így kisebb bravúrra volt szüksége ahhoz, hogy becsúszva még a kapuba tudja lőni (0–1).

A manchesteriek sorozatban a 21. idegenbeli tétmeccsükön szereztek gólt, amivel beállították a 62 éves klubrekordot, viszont az örömüket tíz perc múlva Bernat csillapította: Dani Alves védők mögé bepasszolt labdájára Mbappé startolt rá, a francia titán laposan középre lőtt, a hosszú oldalon magányosan érkező Juan Bernatnak három méterről nem volt nehéz dolga (1–1).

Úgy tűnt, hogy a századik európai kupameccsét vívó PSG az egyenlítés után lecsillapította a kedélyeket, és kézben tartotta a mérkőzést. Az viszont nemigen volt benne a meccsben, hogy a United újabb gólt szerez: a 30. percben Rashford lövését nem tudta védeni Buffon, az olasz hálóőr öléből kipattanó labdára lecsapó Lukaku öt méterről, estében a kapuba lőtt (1–2).

A belga támadó sorozatban a harmadik meccsén duplázott, mivel a múlt héten a Premier League-ben a Crystal Palace-nak és a Southamptonnak is kétszer talált be.

A fordulás után alaposan visszavett a tempóból mindkét csapat és úgy tűnt, hogy Lukaku állította be a végeredményt. Azonban a ráadás percekben jött a páli fordulat: Diogo Dalot tizenhatoson kívülről leadott, kis túlzással a nézőtérre tartó lövését Kimpembe kézzel blokkolta. Damir Skomina játékvezető először szögletet ítélt, de aztán a bírói szobából szóltak neki, hogy érdemes lenne visszanéznie az esetet. Visszanézte, és tizenegyest ítélt a szlovén! A 11-est Marcus Rashford a kapu jobb oldalába vágta, ezzel továbblőtte az MU-t a legjobb nyolc közé! Elképesztő fordulat! A Manchester Unitedet megelőzően soha egyetlen csapat sem jutott tovább kétgólos hazai vereség után a BL-ben. A PSG pedig sorozatban harmadik éve búcsúzik a sorozattól az első tavaszi párharc után.

Mi jön még ezek után a BL mostani idényében?! Például az, hogy az FC Porto szintén a videobíró közreműködésével kiejtette a Romát!

Az olaszoknak ugyanis nem volt elég az egy gólos előny a portugáliai visszavágóra. A Porto az első fél óra után már le is dolgozta a hátrányát: egy labdaszerzés után Jesús Corona vitte be a labdát a tizenhatoson belülre, jól tolta ki balra Marega elé, akinek beadását Soares közelről nem rontotta el (1–0). A vendégek ugyan reklamáltak, de a VAR megerősítette, szabályos gól esett.

Ezzel viszont nem ért véget a meccs, a Rómának ugyanis még a szünet előtt sikerült izgalmassá tenni a párharcot: Perotti buktatásáért járt a tizenegyes, amit Daniele De Rossi higgadtan gurított a kapuba (1–1).

Fordulás után elszántabb volt a Porto, és vezetést szerző találat pedig megérdemelten érkezett az 52. percben: Corona pontos beadását Marega belsőzte a léc alá (2–1). Viszont ezután az eredmény már nem változott, így következhetett a hosszabbítás. Várható volt, hogy mindkét csapat kifulladt, így az eseménytelen percek után a ráadás vége hozta a legnagyobb izgalmakat: a 117. percben Florenzi rántotta le Fernandót, a videobíró is így látta. A büntetőt Alex Telles bevágta, továbbjuttatva ezzel a Portót (3–1).

A hosszabbítás hosszabbításában még volt egy véleményes eset, de ott a videobíró segítségével Cakir játékvezető nem adott tizenegyest.

Az FC Porto nyolc sikertelen próbálkozás után, a Vitkovice 1986–1987-as idénybeli kiverése óta először jutott tovább úgy a legrangosabb európai kupa egyenes kieséses szakaszában, hogy az első mérkőzésen vereséget szenvedett, de otthon megfordította a párharcot.

Véget ért tehát a BL-nyolcaddöntő-visszavágók első hete. A Real Madrid, a Borussia Dortmund, a Paris Saint-Germain és az AS Roma nagyágyúk helyett eddig az Ajax, a Tottenham Hotspur, a Manchester United és a Porto jutott be a legjobb nyolc csapata közé. Jövő héten következnek a Juventus – Atlético (0–2), Manchester City – Schalke (3–2), Barcelona – Lyon (0–0) és a Bayern München – Liverpool (0–0) párharcok. Szerintem még senki se igyon a medve bőrére…

Bajnokok Ligája, nyolcaddöntő, visszavágó

Paris Saint-Germain – Manchester United (angol) 1–3 (Bernat 12., illetve R. Lukaku 2., 30., Rashford 90+4. – 11-esből); továbbjutott: az MU, 3–3-as összesítéssel, több idegenben szerzett góllal.

FC Porto – AS Roma 3–1 – hosszabbítás után (Soares 26., Marega 52., Alex Telles 117. – 11-esből –, illetve De Rossi 37. – 11-esből); továbbjutott: az FC Porto, 4–3-as összesítéssel.

Fotók: Nemzeti Sport/AFP