borús égbolt
1USD = 4.66 RON

Szerencse és bravúr, előnnyel megy Rómába a FCSB

2018.02.16 - 05:43

A szerencsére is szüksége volt a FCSB labdarúgócsapatnak csütörtök este, hogy legyőzze 1–0-ra a vendég Laziot, az Európa Liga tizenhatoddöntőjének első mérkőzésén.

Nicolae Dică edző legényei bátor, határozott játékkal lepték meg ellenfelüket, így az olaszok az első negyed órában nem tudtak sokat hozzátenni a meccshez. Mégis a római csapaté volt az első nagyobb helyzet, amikor Caicedo előtt mentett jó ütemben a FCSB 18 éves hálóőre, Andrei Vlad.

Ami nem jött össze a Lazionak, az sikerült a bukarestieknek, és vezetést szereztek (képünkön). A 29. percben Pintilii szerzett labdát a saját térfélen, majd azonnal indította középen Denis Mant, a fiatal játékos pedig Budescunak tette tovább a lasztit. Kisebb szerencsére is szükség volt, hiszen a passzba benyúló Nani nem tudta leállítani a labdát, így Budescuhoz jutott a laszti, aki remekül szolgálta ki Gnoherét, a FSCB francia csatára pedig nem hibázott ziccerből (1–0).

ismét a hazaiak pártját fogta Fortuna istennő, hiszen az első félidő utolsó helyzeténél Milinkovic-Savic fejese a felső lécen pattant.

A fordulás utáni első negyed óra ismét a FCSB-jé volt. Bár nagy helyzetig nem jutottak el, viszont a kék-pirosak a kapujuk elé szorították be a Laziot. Az olaszok viszont ezután „átköltöztek” a román térfélre, de a FSCB védelme nem ingott meg. Sőt, kevés híján kettőre nőtt a hazai előny, azonban Budescu, miután elfektette a Lazio teljes védelmét és Strakosha kapust is, hosszan szöktette magát, így nem tudott az üres kapuba gurítani.

A hajrába a hazaiak beszorultak Vlad kapuja elé, de sikerült kivédeni a veszélyesebb támadásokat. De a szerencsére ismét szükségük volt, a 84. percben ugyanis Caceres hatalmas helyzetet hagyott ki: Felipe Anderson jobb oldali keresztpasszára csúszott be a rövid sarkon, de nem sikerült jól eltalálni a labdát.

Győzelemmel kezdte az „európai tavaszt” a FCSB, amely így először tud legyőzni olasz együttest idehaza. Visszavágó jövőhéten, Rómában.