×
2024. 04 20.

Szerencsés vesztesként nyolcban a VSK

2017.01.09 - 08:58

„Lucky-looser” csapatkén mégis bejutott a Román Kupa legjobb nyolc csapata közé a Szatmárnémeti VSK női kosárlabdacsapata, amely vasárnap csúnyán leszerepelt Brassóban. Kedden sorsolás.

Hivatalosan is bejutott a Román Kupa legjobb nyolc csapata közé a Szatmárnémeti VSK női kosárlabda-együttese, mivel a selejtezőbeli oda-visszavágó mérkőzések eredményeinek összesítése alapján a legkisebb volt a különbség. Az idei sorozat versenykiírása szerint a selejtezők négy győztese mellett bejutott a legjobb nyolc közé egyenes ágon a Sepsiszentgyörgyi Sepsi-SIC és a CSM Târgoviște. Előbbi bajnokcsapatként érdemelte ki e helyét a legjobbak között, míg a dâmbovițai csapat a bajnokságból visszalépő Gyulafehérvári CSU-val kellett volna megmérkőzzön, de ellenfél hiányába szerencsés csapatként lépett a következő fordulóba. Ehhez a hat csapathoz csatolt a román szövetség további két együttest, akik a selejtezőben ugyan kikaptak, de az összteljesítmény alapján a legkisebb különbséggel vesztették el a párharcot.

Mint ismeretes, a Brassói Olimpia 84–63-ra verte a vasárnapi hazai visszavágón a VSK-t, így 144–141-es összesítéssel jutottak be egyenes ágon a negyeddöntőbe. A –3-as különbség volt a legkisebb, hiszen a Politehnica Național Iași –48-as, az Aradi ICIM –22-es, míg a CSBT Alexandria –18-as különbséggel búcsúzott. Így a szatmári alakulat mellett az Alexandria volt a második „lucky-looser” csapat, amely meghívást kapott a negyeddöntő tornára.

A kupasorozat módosított kiírása szerint idén először rendeznek nyolcasdöntőt (eddig négyesdöntőt rendeztek), vagyis a negyeddöntők, az elődöntők és a helyosztók is egy torna keretében, egyenes kieséses meccsekkel zajlik. Kedden fogja kihirdetni a román szövetség a torna helyszínét (itt zajlik majd az All Star Game is), illetve kisorsolja a negyeddöntők párosításait. A Final 8-et február második felében rendezik.

Román Kupa, selejtező, visszavágók

Brassói Olimpia – Szatmárnémeti VSK 84–63 (továbbjutott: az Olimpia, 144–141-es összesítéssel)

Aradi ICIM – Kolozsvári Universitatea 51–60 (tj.: a Kolozsvár, 140–118-as összesítéssel, kettős győzelemmel)

Galaci Phoenix – CSBT Alexandria 90–64 (tj.: a Phoenix, 160–142-es összesítéssel)

Marosvásárhelyi Sirius – Politehnica Național Iași 87–73 (tj.: a Sirius, 182–134-es összesítéssel, kettős győzelemmel).

„Lucky-looser”–továbbjutók: Szatmárnémeti VSK (–3), CSBT Alexandria (–18).

Kiestek: ICIM (–22), Politehnica (–48).